×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

RD atļauj visus 16.martā pieteiktos pasākumus; turpina sarunas par skaņu ierīcēm (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Apvienība pret nacismu" pārstāvis pie Brīvības pieminekļa organizācijas "Daugavas vanagi" rīkotā leģionāru piemiņas gājiena laikā.

Rīgas dome (RD) atļāvusi visus pieteiktos 16.marta pasākumus, taču turpina sarunas ar akciju rīkotājiem par skaņu pastiprinošu ierīču izmantošanu Brīvības pieminekļa tuvumā, apstiprināja RD izpilddirektors Juris Radzevičs.

Pirmie savu 16.marta pasākumu bija pieteikuši apvienība “Daugavas vanagi”, un šai organizācijai tas ir atļauts. Organizācija rīkos gājienu no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim un ziedu nolikšanu pie pieminekļa. Paralēli tam Doma laukumā notiks tā dēvētās antifašistu organizācijas rīkota protesta akcija, bet tās laikā netikšot izmantotas skaņu pastiprinošas ierīces.

“‘Ņemot vērā, ka 16.marts ir svētdiena un apkārt ir baznīcas, kur notiek dievkalpojumi, kā arī turpat līdzās ir Latvijas Radio, kas strādā tiešraidē, lai netraucētu šīs iestādes darbību, esam vienojušies ar organizatoriem par skaņu pastiprinošo ierīču neizmantošanu,” teica Radzevičs.

Vienlaikus viņš atzina, ka vēl nav rasts pilnīgs kompromiss ar biedrību “Apvienība pret nacismu”. Ir saskaņota šīs organizācijas rīkotās akcijas norises vieta. Tam atvēlēts posms no pilsētas kanāla līdz Zigfrīda Annas Meierovica bulvārim, nevis tiešā Brīvības pieminekļa tuvumā, kā tas bija pērn. Pagaidām nav panākta vienošanās ar “Apvienību pret nacismu” par skaņu pastiprinošu ierīču neizmantošanu.

“Par to viņi vēl palika domājot – vai iebildīs un ies uz tiesu, vai piekritīs,”  skaidroja Radzevičs.

16. martā plānotie pasākumi neesot skatīti Ukrainas kontekstā. Pašvaldība esot saņēmusi rakstiskus atzinumus no Drošības policijas un no Valsts policijas, un darīts  viss, lai sniegtās rekomendācijas ievērotas pilnībā, norādīja pašvaldības izpilddirektors.

Radzevičs esot pārliecināts, ka 16. martā neiztiks bez viedokļu sadursmēm, tomēr esot darīts viss iespējamais, lai novērstu fiziskas konfrontācijas un sadursmes.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pasākumā vajaga kori,kas dziet un dzied…………..

  2. Rīgas Dome ir viens no šo antifašistu izlēcienu organizētājiem SC vadībā.

  3. Kādas pārruna spar skaļruņiem?!?! Atbildēt

    Kādas pārruna spar skaļruņiem?!?! Jāaizliedz un viss, vai arī tas pats ar skaļruņiem 9.maijā jāsarīko pie okupācijas pieminekļa. Kas tas par totālu gļēvumu – kas jāpārrunā un ar ko, sanāk, ka šitie par piečuku noalgoto zemās pieres protestētāju saimnieki diktē situāciju pašvaldības amtpersonām un arī polcijai?!

  4. Rīgas Domes rīcība ir provokatīva. Rīgas domnieki labi zina, kas ir šīs “izrādes” veidotāji un dalībnieki. Tas ir kopīgs iestudējums abu pušu radikāļiem, lai diskreditētu Latvijas valsti un latviešu tautu.

Draugiem Facebook Twitter Google+