×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Reirs: LM “uzdots domāt” par mazo pensiju saņēmējiem ar lielu darba stāžu (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Reirs.

Šobrīd ir iespējams veikt nozīmīgus pensiju sistēmas uzlabojumus, ko Labklājības ministrija (LM) arī darīs, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”).

“Šogad un nākamgad ir pirmie gadi, kad peniju sistēmas ienākumi būs lielāki nekā izdevumi. Tas nozīmē, ka mēs varam ne tikai pielāpīt sistēmu, bet arī veidot uzlabojumus,” viņš teica.

Ministrs norādīja, ka viens no priekšlikumiem ir pensiju indeksācijas uzlabošana. Saeimas Sociālo un darba lietu komisija ir uzdevusi LM domāt par mazo pensiju saņēmējiem ar lielu darba stāžu, piemēram, tiem, kuri strādājuši lauksaimniecībā, kā arī par pensiju palielināšanu cilvēkiem, kuriem ir mazāks darba stāžs, bet darbs bijis kaitīgos apstākļos.

“Mēs esam tādā ceļa posmā, kad ir iespējams veikt nozīmīgus pensiju uzlabojumus, ko mēs arī darīsim,” pauda Reirs.

Taujāts par Eiropas Komisijas norādīto, ka pensiju sistēma Latvijā ir nevienlīdzīga un trūcīgie cilvēki pensijas vecumā saņem ļoti mazas pensijas, politiķis piekrita, ka šāds risks pastāv, jo ļoti daudz cilvēku valstī saņem minimālo atalgojumu.

“Viens no svarīgākajiem jautājumiem ir informēšana, ko arī Labklājības ministrija darīs. Ja nav sociālo iemaksu, tad pensija ir pabalstu, nevis uzkrājuma līmenī. Jebkura atalgojuma veids, kas tiek saņemts vai nu aploksnē, vai netiek maksāti nodokļi, noved pie tā, ka pensija netiek saņemta kā atalgojums, bet kā pabalsts,” akcentēja Reirs.

LM trešdien rīkos preses konferenci “Latvijas pensiju sistēma: vakar, šodien, rīt”, lai atskatītos uz sistēmas paveikto 20 gadu laikā, izaicinājumiem un nākotnes plāniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. kārtējā šķirošana. Ar ko vainīgi tie, kuri strādājuši uz deguna krizdami, lai nopelnītu lielāku pensiju? Tai pat laikā puse Latvijas algas saņem aploksnēs un nekādus nodokļus nemaksā. U tagad par tiem tā lielākā galvas sāpe, kā šiem nabadziņiem palīdzēt. Tātad tie, kuri cik necik pieklājīgu pensiju nopelnīja un kārtīgi maksāja nodokļus, paliek muļķa lomā. Ja jau pielikt, tad visiem, un kurš maksājis lielākus nodokļus, tam arī vairāk pielikt

 2. Lai sak maksat tos procentus,kurus neaprekinaja krizes gados,jau tad pensijas dažam krietni pieaugs.Valdibas vīriem algas jau paceltas 5-8x bet pensionari velk savas dzivibas,katru eiro grozot vai šodien drikst iegadaties sev nepieciešamo,varbut,iztiksim lidz paritam.,tad vares. Iedzeram šodien tikai tēju.

 3. Lai būtu no kurienes izraut naudu, valsts kasei priekš Pensijām, visām Soc. lietām būtu atliku likām naudiņas! Vajag Beidzot Būvēt augšā Aizkavējušos Ekonomisko attīstību Latvijā! Naudu vajag no sākuma nopelnīt! Viņu vajag Ražot! Audzēt, pļaut, novākt ražu! Cilvēkiem vajag normāli apmaksātu darbu! Ja jau itkā esam EU dalībvalsts, Mēs gribētu būt starp 10 labākajām Eiropas valstīm, ok, 8-9-10 vietā, bet Labklājības valsts! Ar Minimālo darba samaksu stundā, strādniekam, jebkuram vienkāršam cilvēkam, Latvietim, Latvijas Pilsonim! Sākot ar 7 euro stundā! Latvijā vajag izveidot, Pēc ento gadu veiksmīgas ekonomiskās att., Vidējo līmeni 80%! Un biezie tikai 15%. 5% galīgi nabago. (tagad tie ir 30-40%) Šādu vēlējās ieraudzīt Latviju pēc 25 Neatkarības gadiem, Mēs Lielākā daļa Latviešu! bet sanācis ir čiks! Un nevajag no Mušas izzīst Ziloni! Bet rast Ekonomiku, kura ražos, pelnīs naudu! Kura dos naudu Pensijām, Medicīnai, Izglītībai! Indiustriālā ekonomika ir Jāuzbūvē Latvijā! Nevis tikai veikali, kur naudu tērēt!

 4. darīt jau nav nevienam nekas uzdots? domātāji, ibio!

 5. Un kad beidzot pievērsīsies atraitņu pensijām, kā tas ir kaimiņvalstīs un daudzviet ES? Vai tas būtu jāskaidro, kādā situācijā nonāk viens palicis pensionārs, kad viņam VIENAM, jāmaksā viss tas, ko maksāja no divām pensijām?

 6. Daudzbērnu māmiņas arī ir pelnījušas, ka viņu pensijas tiek pārskatītas! Esot dekrētā un audzinot bērnu līdz 1,5 gadiem sociālās iemaksas, kuras veic valsts ir minimālas. Ja ir trīs, četri, vai vairāk bērni māmiņa tiek” sodīta “ar mazāku pensiju. Vai tas ir godīgi? Kur šeit saskatīt to, ka demogrāfija ir prioritāte valstij?

 7. Tās pensijas pastiprināti jāskata arī ievērojot darba stāžus. Līdz šim kaut kā ”aizmirsies”, ka tik minimums un jau …, bet citi strādājuši vel un vel – līdz saņem ko līdzīgu…

 8. Vai paarreekins buus arii tiem,kuriem pensija ir 390 EUR,ja nepaartrauktais darba staazs ir 58 gadi?

  • Ar abām rokām esmu “par”. Ja cilvēks nepārtraukti strādājis kopš agras jaunības, viņam noteikti pienākas adekvāta pensija. Taču pie varas esošie to i nevēlas sadzirdēt.

 9. Uzlabojumam ierosinu ņemt vērā nepārtraukto darba stāžu, kā arī piemaksāt par to.
  Latvijā, bet nevis citā valstī, kā izteicās Ilze Viņķele, strādāju jau 43.gadu (arī līdz 1996.g.), un visu laiku iestādē, kas tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, neko nesaņemot aploksnē. Ja šobrīd dotos pensijā, saņemtu 264 eiro. Jaukas vecumdienas sagaidāmas pēc diviem gadiem.

 10. Nabadziņu zākašana ir grēks,kas parasti nepaliek bez sekam.

 11. Gribētos redzēt -skaitļos ,par gadiem ,kad ,cik! Jo šie solījumi -domās ,izskatīs ,varbūt ,kaut kā nepārliecina. Kad tika izskatītas- Parex Banka,Metalurgs u.c. bija pārliecība ,ka viņus glābs!Tauta var pagaidīt !Tik ļoti negribas sajust negatīvu attieksmi ,ja nepārtraukti tik daudz ziņas ir ar mīnusa zīmi .

 12. Bet ko lai dara tie,kuri strādā un tic,ka nodokļi tiek nomaksāti(jo algas lapiņā uzrāda),bet reāli tā nav.Un strādājot algotu darbu,nevar arī pats nomaksāt iztrūkstošo daļu.

 13. Vajadzētu pārskatīt arī tās pensijas, kuras saņem tie, kuri strādājuši tikai dažus gadus un tagad vienalga saņem pensijas no citu stādājošo iemaksām.Un tādu nav mazums, jo pašreizējā sistēma ar pabalstiem to veicina! Cik zinu, tad visi dzērāji it kā novelk dienu un saņem pabalstus par neko, tad atkal nodzeras un pāris dienas pastrādā. Lai man piedod tie, kuri tiešām strādā!

Draugiem Facebook Twitter Google+