×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Reirs rosinās koalīcijā iesaistīt ZZS; Brigmanis pagaidām atturīgs

Reirs

Lai izvairītos no līdzīgiem nepatīkamiem starpgadījumiem, kāds piedzīvots šodien saistībā ar Nacionālās apvienības (NA) lēmumu nepiedalīties Saeimas balsojumā par nākamā gada budžeta projekta nodošanu komisijām, “Vienotības” Saeimas deputāts Jānis Reirs partijas valdē rosinās stiprināt koalīciju, tajā iesaistot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

 

Reirs šodien žurnālistiem atzina, ka nākamā gada budžeta augļus savā maciņā izjutīs katrs Latvijas iedzīvotājs. Tāpēc NA rīcība, nepiedaloties balsojumā par budžeta nodošanu Saeimas komisijām un tādējādi kavējot šo procesu, vērtējama kā bērnišķīga un bezatbildīga pret iedzīvotājiem.

“Tāpēc mans piedāvājums, par ko es runāšu valdes sēdē – es piedāvāšu premjeram stiprināt koalīciju, lai izbēgtu no šādiem nepatīkamiem starpgadījumiem, kas ir saistīti ar budžeta noraušanu [..] “Saskaņas centrs” tas nevarētu būt, uz kā rēķina mēs varētu veidot stabilitāti valdībā, bet “zaļie zemnieki” gan tie varētu būt,” teica Reirs.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd nevienu nav paredzēts izraidīt no koalīcijas, bet gan to stiprināt. Tādējādi visas labējās partijas iegūtu iespēju būt pārstāvētām valdībā, teica Reirs.

Vērtējot Reira ieceri,  ZZS līderis Augusts Brigmanis žurnālistiem izteicies, ka ZZS nebūtu jēgas pievienoties valdības koalīcijai tikai tāpēc, lai tai Saeimā būtu lielāks deputāts skaits, bet koalīcijas iekšienē saglabātos esošās problēmas, ziņo BNS.

Vienlaikus Brigmanis norādījis, ka jāgaida nepārprotams signāls no premjera Valda Dombrovska (V), ka šāds piedāvājums varētu tikt izteikts. “Kad saņemsim nepārprotamu signālu un uzaicinājumu no premjera, tad arī par to tālāk spriedīsim,” viņš teica, piebilstot: ja iesaistīšanās koalīcijā notiktu, ZZS būtu svarīgi pašvaldību jautājumi.

Jau vēstīts, ka šodien NA nepiedalījās balsojumā par nākamā gada budžeta projekta nodošanu vētīšanai parlamenta komisijās un nepieciešamais atbalsts gūts ar opozīcijā esošās ZZS deputātu balsīm. Šis NA solis nepatīkami pārsteidzis “Vienotību”, kas jaunnedēļ plāno uzsākt politiskās konsultācijas saistībā ar izveidojušos situāciju.

Tikmēr NA paziņojusi, ka tā balsojumā nepiedalījās, lai paustu savu attieksmi par to, ka joprojām nav panākta vienošanās uzturēšanās atļauju jautājumā. NA līderis Raivis Dzintars izteicies, ka izgāzt nākamā gada budžetu nav NA mērķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+