×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. marts, 2013
Drukāt

Repše atkal gatavs iesaistīties politikā

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais politiķis Einars Repše gatavs atkal iesaistīties politikā, lai īstenotu biedrības “Latvijas attīstībai” idejas par valsts turpmāko attīstību, tostarp izstāties no partijas “Vienotība”, atzina Repše.

Viņš sacīja, ka biedrības primārais mērķis nav pārtapt politiskā partijā, bet gan darboties kā platformai, lai iesaistītu cilvēkus Latvijas attīstības stratēģijas izstrādē. “‘Biedrība ne par ko nepārtaps. Tiesa, ja vajadzēs pārstāvniecību likumdevēja institūcijās, mēs, protams, varētu izveidot arī organizāciju, kas būtu tiesīga to darīt, bet tas pašlaik nav galvenais. Tas ir tikai tehniskas dabas jautājums,” paskaidroja ekspolitiķis.

Repše norādīja, ka biedrība pašlaik ap savām idejām par valsts attīstību pulcē dažādu profesiju pārstāvjus, tostarp dažādu politisko pārliecību un partiju biedrus. Savukārt biedrības galvenais uzdevums, pēc viņa teiktā, ir nevis tieši iesaistīties politikā, bet gan panākt, lai likumdevēji un izpildvara savā darbībā ņemtu vērā biedrības idejas.

Tiesa, ja biedrības ideju īstenošanai vajadzēs izveidot partiju, Repše atzina, ka ir gatavs pamest “Vienotību”, kuras biedrs viņš aizvien ir, un iesaistīties jaunā partijā.

Biedrības pašreizējās aktivitātes, veidojot valsts attīstības vīziju, nav drauds paša ekspremjera pārstāvētajai partijai “Vienotība”, uzsvēra “Vienotības” valdes loceklis un Saeimas deputāts Jānis Reirs.

Viņš pastāstīja, ka jautājums par Repšes aktivitātēm viņa pārstāvētajā biedrībā “Vienotības” valdē līdz šim nav skatīts. Reirs arī norādīja, ka daļa no “Latvijas attīstības” pārstāvjiem ir skaidri pateikuši, ka biedrība nepārtaps jaunā partijā, tomēr daļa organizācijas biedru ir pauduši citu viedokli. Tādējādi, ja nu tiešām ar laiku šī biedrība pārtaps partijā, pēc Reira domām, no Repšes puses šāda rīcība pret “Vienotību” nebūtu gluži koleģiāla.

Pēdējā laikā Repšes pārstāvētā biedrība “Latvijas attīstībai” medijos izvērsusi aktīvu kampaņu, aicinot cilvēkus piedalīties organizācijas piedāvātās Latvijas attīstības vīzijas izstrādē.

Biedrība “Latvijas attīstībai” izveidota pērnā gada sākumā, tās dibinātāju vidū ir Repše, uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs, “Vienotības” biedrs Rīgas domes deputāts Edgars Jaunups, no “Jaunā laika” izslēgtais Repšes līdzgaitnieks Dans Titavs, miljonāri Donāts Vaitaitis un Uldis Mierkalns, “Vienotības” priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs Ainārs Ščipčinskis, aģentūras LETA valdes priekšsēdētāja vietnieks Agris Strautnieks, kā arī tiesību eksperte, bijusī Repšes padomniece Baiba Fromane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+