Kultūra
Kultūrpolitika

Restaurēs jūrniecības mantojumu 16

Publicitātes attēls

Ventspilī tiek atjaunoti divi ar jūrniecības vēsturi saistīti artefakti, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Ventspils muzejs Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā Kultūras mantojuma nozarē saņēmis 1500 eiro lielu valsts atbalstu 19. gadsimta jūrnieku lādes restaurācijai, tāpat tiek lemts par zvejas kuģa “Grots” atjaunošanu un eksponēšanu pilsētvidē, izmantojot Eiropas Jūrlietu uz zivsaimniecības fonda (EJZF) līdzfinansējumu.

Jūrnieku lāde, kas datēta ar 1892. gadu, pēc restaurācijas tiks eksponēta esošajā ekspozīcijā “Osta” torņa 5. stāvā, lai papildinātu un uzlabotu muzeja ekspozīciju. Restaurējamā jūrnieku lāde ir unikāla kultūrvēsturiska liecība un ir saistoša arī ar savdabīgo noformējumu, funkcionāliem un dekoratīviem elementiem, kādi nav konstatēti citām šādām lādēm. Šāds oriģināls eksponāts akcentē Ventspils iedzīvotāju ciešo saistību ar ostu visos laikos un jūrnieka profesijas izplatību pilsētā. Lādes restaurāciju veiks pieredzējusī restaurācijas firma “Intarsija”, kuru veikumu var redzēt gan pils kapelā (18. gadsimta altāris), gan arī pils remterī (ceļojuma lādes ar apkalumiem).

Savukārt 2. novembrī notika izbraukuma būvniecības procesa sanāksme, kurā tika lemts par kuģa “Grots” atjaunošanas un restaurācijas darbiem. Šis projekts tiek īstenots ar Eiropas Jūrlietu uz zivsaimniecības fonda (EJZF) līdzfinansējumu, ar mērķi saglabāt un popularizēt zvejas un kultūras mantojumu, kā arī nodrošinātu tā pieejamību sabiedrībai.

LA.lv