Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
5. februāris, 2015
Drukāt

Rēzeknes novada pašvaldība piedāvā līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai

Foto: rezeknesnovads.lvFoto: rezeknesnovads.lv

Pušas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca.

Rēzeknes novada pašvaldība 2015. gada budžetā 30 tūkstošus eiro atvēlējusi valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saglabāšanai, restaurācijai, konservācijai vai avārijas situāciju novēršanai, aģentūra BNS noskaidroja pašvaldībā.

Līdzfinansējums paredzēts piešķirt līdz 20% apmērā no kopējās summas, bet ne vairāk kā 8000 eiro, un to konkursa kārtībā varēs saņemt Rēzeknes novada teritorijā reģistrēto kultūras pieminekļu īpašnieki.

Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne norādīja, ka nepieciešamība izstrādāt vienotu kārtību finansējuma saņemšanai radusies, jo pēdējā laikā pašvaldība saņēmusi neskaitāmus lūgumus iesaistīties kultūras pieminekļu glābšanā. Palīdzību lūguši Borisovkas vecticībnieku lūgšanu nams, Īdeņas kapliča, Ozolaines pagasta Kampišku vecticībnieku baznīca, Pušas dievnams un citi.

Iesniegtie pieteikumi tiks vērtēti pēc vairākiem kritērijiem, tostarp, vai objekts atbilst kultūras pieminekļa statusam un ir publiski pieejams, vai tiks veicināta kultūras pieminekļa autentiskuma saglabāšana, vai kultūras piemineklī notiek kultūras un sabiedrības sociālās integrācijas pasākumi, vai ir izstrādāts kultūras pieminekļa saglabāšanas plāns, vai kultūras pieminekļa glābšanas darbi ir neatliekami un citiem kritērijiem, pavēstīja pašvaldībā.

Pieteikumus var iesniegt līdz 16. aprīlim.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+