×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Rīdzinieki var pieteikties uz latviešu valodas bezmaksas kursiem

latviesu_valodas_macibu_gramata

No šodienas, 6.februāra, pieaugušie Rīgas iedzīvotāji, izņemot skolēnus un bezdarbniekus, var pieteikties uz bezmaksas kursiem latviešu valodas apguvei, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Sabiedrības integrācijas programmas gaitā bez maksas latviešu valodu būs iespēja mācīties tiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Rīgā.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments organizēja konkursu par kursu rīkošanu, lai nodrošinātu iespēju mācīties latviešu valodu. Konkursā tika iesniegti 20 projektu pieteikumi par kopējo summu 191 875 lati, taču konkursa rezultātā tiks īstenoti seši projekti par 65 746 latiem.

Pērn par Rīgas pašvaldības organizētajiem latviešu valodas kursiem bija liela iedzīvotāju interese un pieprasījums. Projektam tika atvēlēti 30 986 lati, un tos apmeklēja vairāk nekā 500 rīdzinieku.

No februāra līdz maijam un no augusta līdz novembrim latviešu valodu varēs apgūt IU “Intas Straubergas valodu centrs” Aspazijas bulvārī 32. No februāra līdz jūnijam un no augusta līdz oktobrim Latvijas Pašvaldību mācību centrā Biķernieku ielā 4 notiks kursi “Latviešu valodas apguve kā sociālās integrācijas instruments”

Savukārt no marta līdz jūnijam un no augusta līdz novembrim latviešu valodas apguves kursi notiks biedrībā “Latvijas Tautas skola” Brīvības ielā 104, bet no februāra līdz jūnijam un no augusta līdz novembrim latviešu valodu varēs apgūt Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā Kaņiera ielā 15. Latviešu valodas apguves kursus Rīgas 34.vidusskolas skolēnu vecākiem un Rīgas pilsētas Pārdaugavas iedzīvotājiem no marta līdz jūnijam un no septembra līdz novembrim organizēs arī Rīgas 34.vidusskola Kandavas ielā 4.

Valsts aģentūra “Latviešu valodas aģentūra” no marta līdz jūnijam un no augusta līdz novembrim rīkos latviešu valodas kursus Rīgas mazākumtautību skolu skolēnu vecākiem, kuri risināsies vairākās skolās visās Rīgas apkaimēs – Rīgas 63.vidusskolā Baltezera ielā 6 un Rīgas Purvciema vidusskolā Detlava Brantkalna ielā 5, Rīgas 72.vidusskolā Ikšķiles ielā 6, Rīgas 92.vidusskolā Ulbrokas ielā 3, kā arī Rīgas 95.vidusskolā Vienības gatvē 178 un Rīgas 68.vidusskolā Dzirciema ielā 43a.

Informācija par iespēju pieteikties uz kursiem, tajā skaitā, kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta, atrodama interneta vietnē “www.iksd.riga.lv”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.6
Alūksne +19.0
Daugavpils +16.4
Saldus +20
Liepāja +18.8
Jelgava +20
Ventspils +14.3
Limbaži +19
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+