Tehnika
Auto un moto

Riepu strīdam punktu pieliek lasītājs2

Foto – Shutterstock

“Gada auto” žūrijas diskusiju par riepām beidzām ar ironisku aicinājumu padomāt par četriem riepu komplektiem, kuri neapšaubāmi dotu vislielāko drošību Latvijas mainīgajos laika apstākļos.

Neder šī tirgotājiem ienesīgā recepte lietotājam. Pat divi (ziemas un vasaras) komplekti ir dārgāki par vienu universālu (cik nu tas iespējams), jo programmu sadārdzina divas montāžas gadā un tas, ka ziemas riteņi jāmet miskastē, jau dilumam sasniedzot 4 mm robežu.

“Latvietis praktiskais” domā citādi. Tādēļ punktu strīdam ļaujam pielikt “LA.lv” komentētājam Stalkeram: “Aizvadītajā vasarā, ja to vispār var par vasaru saukt, bija viena vai divas dienas, kad temepratūra bija 30 grādu pēc Celsija. LV ir pāris vietas, kur oficiāli drīkst braukt 100 km/h, OK – vidējā plūsma uz ceļiem ir 100 – 110 km/h, bet tādos apstākļos es neredzu jēgu ātrgaitas vasaras riepām, arī skandināvu tipa ziemas riepām vai “šipiem” ne, ja vien nedzīvo dziļos laukos. Ūdens vai šļura risēs gan ir gandrīz vienmēr, tāpēc personīgi piemeklēju riepu “setu”, kas nav dikti mīksts, ko var lietot visu gadu, un tā arī divus trīs gadus nobraucu ar Centrāleiropas ziemas riepām. Un tad ņemu nākamo. “Latakko” un citi “eksperti”, pie kuriem montāža maksā jau tuvu pie 30 eiro par reizi, protams, stāstīs, cik tas ir briesmīgi un nedroši. Bet katram vajag saprast pašam, ko gribas, – es ziemā negonkoju, man der savs variants, ietaupu gadā divas montāžas, nav vajadzīgs otrs “sets” un vienmēr lietoju svaigu gumiju – lietotās un atjaunotās diemžēl ir priekš tiem, kam naudas nav un tādēļ jāpārmaksā.”

Riepu izvēle nu izdarīta. Pirmais decembris (obligāts marķējums M+S un protektora dziļums virs 4 mm) pagājis. Atliek vienkāršākais un svarīgākais. Sekojam laika prognozēm. Un tās liecina, ka līdz pat Jaungadam turpināsies dancis ap nullīti. Sekojam termometram – ledus var parādīties jau ap plus diviem grādiem. Sargam distances. Esam modri. Ne jau riepas ziemas ceļā ir galvenais drošības garants. Tas esi tu pats.”

LA.lv