×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

“Rietumu banka”: banka konsekventi ievēro naudas atmazgāšanas novēršanas procedūras

Foto-LETAFoto-LETA

AS "Rietumu banka".

“Rietumu banka” konsekventi ievēro starptautiskās naudas atmazgāšanas novēršanas (anti-money laundering (AML)) procedūras, aģentūrai BNS norādīja bankas preses sekretāre Eleonora Gailiša, komentējot iepriekš Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” pausto, ka “Panamas dokumentu” noplūde ir nepatīkama arī “Rietumu bankai”.

“”Rietumu banka” konsekventi ievēro starptautiskās AML politikas procedūras. Mūsu klientu banku darījumi atbilst starptautiskajiem standartiem un uzraugošo iestāžu prasībām,” teica Gailiša.

Viņa norādīja, ka 10.aprīlī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika demonstrēts sižets par Panamas uzņēmumu “Mossack Fonseca”, kurā tika minēta virkne savā starpā nesaistītu faktu, kas it kā attiecas uz banku.

“Pārraides tendenciozais tonis un raksturs, mūsuprāt, norāda uz to, ka autoru uzdevums ir nevis objektīvas situācijas atspoguļošana, bet gan negatīva iespaida veidošana, tajā skaitā par “Rietumu banku”, kas ietilpst valsts lielāko banku trijniekā. Pēc šīs pārraides banka no “De Facto” žurnālistiem saņēma jaunus jautājumus, tajā skaitā arī par izmeklēšanu Francijā, kas sākās pirms vairākiem gadiem attiecībā uz trešajām personām – uzņēmumu “France Offshore” un tās vadītāju, un tās saistību ar “Rietumu banku”. Tā kā mēs uzskatām, ka šo žurnālistu darbs ir angažēts, kaitē Latvijas finanšu sektora reputācijai, tajā skaitā arī “Rietumu bankai”, uz šiem “De Facto” jautājumiem atbildes un komentāri netika sniegti,” klāstīja Gailiša.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka bankas pārstāvji ir gatavi paust pozīciju attiecībā uz izmeklēšanu Francijā, taču banka neuzskata par iespējamu komentēt izmeklēšanas gaitu un tās starpposmus.

“Attiecībā uz Francijas puses savulaik bankai izvirzīto prasību par drošības naudas iemaksu, kamēr notiek process – šāds prasījums nav paredzēts Latvijas likumdošanā, kuras ietvaros darbojas banka. Atzīmēsim gan, ka minētās ķīlas summa ir mazāk nekā 4% no bankas kapitāla un ir salīdzināma ar tās ceturkšņa peļņu, un šādas summas deponēšana uz izmeklēšanas laiku nekādi neietekmētu mūsu finanšu rādītājus,” sacīja Gailiša.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka no “Mossack Fonseca” datu centra tika nopludināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savus aktīvus no nodokļu iestādēm ārzonu firmās.

“Panamas dokumenti” izraisīja plašu skandālu, kas jau novedis pie Islandes premjerministra Sigmundura Davida Gunnlaugsona atkāpšanās, bet Lielbritānijas premjerministrs un Konservatīvo partijas līderis Deivids Kamerons publiskojis datus par pēdējos septiņos gados samaksāto ienākuma nodokli. Tāpat arī Spānijas rūpniecības ministrs Hosē Manuels Sorija piektdien paziņoja par atkāpšanos no amata, šādi reaģējot uz ziņām, ka viņa vārds atrodas nopludinātājos “Panamas dokumentos”.

Daudziem turīgajiem pilsoņiem Austrālijā, Francijā, Indijā, Meksikā, Peru, Spānijā un citviet pasaulē draud izmeklēšanas aizdomās par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Pēc aktīvu apmēra “Rietumu banka” ir trešā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akciju īpašnieki ir Latvijas “Esterkin Family Investments” (33,12%), Maltas kompānija “Boswell (International) Consulting Limited” (33,11%), kā arī Latvijas “Suharenko Family Investments” (17,34%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+