Latvijā
Rīga

Rīgā būs jauns vides objekts. Pilsētas dāvana valstij. Aplūko! 16

Rīgā 18. janvārī atklās Latvijas valsts simtgadei veltītu vides mākslas objektu “Goda vārti”, kas atradīsies Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā.

Vides mākslas objekts veidots kā virtuāls piemineklis – vēstījums laikam, cilvēkiem, sajūtām, notikumiem un vēsturei. „Goda vārti” saturiski vēstīs par Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas svarīgajiem notikumiem. Filozofiskā līmenī tie būs kā ieeja telpā, godinot valsts veidošanos no pirmsākumiem līdz šodienai, iezīmējot arī tās nākotni.

Objekta idejas un dizaina autors ir mākslinieks Visvaldis Asaris, bet tā mākslinieciskās programmas 3D projekciju autors – videomākslinieks Māris Kalve. Vides mākslas objekts veidots no ekrāniem, kuru uzstādīšanu veic vietējais LED tehnoloģiju ražošanas uzņēmums SIA „Palami”.

Savukārt pieminekļa saturisko vēstījumu izstrādājis dzejnieks Andris Akmentiņš, kurš stāsta: „Goda vārtus sentēvu tradīcijās izmanto kā zīmi dažādiem pārbaudījumu lokiem, kuriem izejam cauri dzīves laikā. Vārtos mēs simboliski apliecinām jaunu sasniegto brieduma pakāpi. Šāds pārbaudījums ir arī mūsu valsts simtgade.”

“Goda vārtu” atklāšana notiks ceturtdien, 18. janvārī, plkst. 12. Tajā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas simtgades Rīgas programmas darba grupas vadītāja Baiba Šmite.

LA.lv