×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Rīga Eiropas Kultūras galvaspilsētas gadā cer uz 2,1 miljonu tūristu

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piedalās preses konferencē par Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atklāšanu no 17.līdz 19.janvārim.

Rīgas mērs Nils Ušakovs piektdien Rīga 2014 atklāšanai veltītā preses konferencē izteica cerību, ka šā gada laikā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, tūristu skaits Rīgā sasniegs 2,1 miljonu, ziņo aģentūra BNS.

Pēc viņa vārdiem, šis pasākums pēc mēroga ir varenāks nekā NATO samits, Eirovīzija vai hokeja pasaules čempionāts. “Mums būs lieliska programma, ticiet man,” solīja mērs.

“Viens ir skaidrs, tas ir kā atspēriens kultūrai kā nozarei, pateicoties visam tam, kas notiks pie mums visu šo gadu, otrais, ļoti egoistisks mērķis, palielināt tūristu skaitu. Ja pērno gadu izdevies noslēgt ar rezultātu 1,7 miljoni, tad šogad 2,1 ir tas mērķis, ko gribam sasniegt,” sacīja mērs.

Vicemērs Andris Ameriks piebilda, ka tas būs labs mārketinga instruments, ja to prasmīgi izmantosim. “Pat tādas industriālas pilsētas kā Glāzgova, Liverpūle, tieši ar šiem instrumentiem panāca tādu lielāku attīstību, domāju – mūsu pilsētai tas ir ļoti iespējams, ka mēs panāksim papildus aktivitātes gan ekonomiskā, gan kultūrā, gan visās citās jomās,” teica Ameriks.

Preses konference, kas tika sarīkota atklājot Eiropas kultūras gadu, piektdien sākās ar muzikālu sveicienu no “Latvian Voices”. Preses konference piedalījās arī kultūras ministre Dace Melbārde un “Nodibinājuma “Rīga 2014″” vadītāja Diāna Čivle un vēl citi.

Amatpersonas uzsvēra, ka programma veidota tā, lai cilvēki varētu līdzdarboties.

Kultūras ministre Dace Melbārde pauda, ka programmas viena no veiksmes atslēgām ir spēja programmā ielikt aktivitātes, iniciatīvas un pasākumus, kas dod iespēju runāt par mūsdienīgu kultūras lomu, savukārt Diāna Čivle solīja, ka tiks veiktas darbības, lai nodrošinātu ilgtermiņa attīstību programmas iesāktajām iniciatīvām.

Jau ziņots, ka piektdienas vakarā operā tiks atklāts Rīgas kultūras galvaspilsētas gads, savukārt sestdien risināsies vērienīgā akcija – Grāmatu draugu ķēde, kad grāmatas roku rokā tiks nodotas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno. Pasākumi turpināsies visa gada garumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+