×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2013
Drukāt

Rīga-Jūrmala “Grand Prix” tiek Čiči, Andrijanovam sestā vieta

chichi2

“Tour of Latvia” Rīga-Jūrmala “Grand Prix” velosacensībās, kam tikusi UCI augstā 1.1 kategorija, sprinta finišā pirmo vietu izcīnīja itālis Frančesko Čiči no “Vini Fantini” komandas, bet labākais no latviešiem sestajā vietā finišēja Reinis Andrijanovs.

Sezonas augstvērtīgākajās šosejas riteņbraukšanas sacensības Latvijā uz starta stājās 19 komandas no 13 valstīm, tostarp arī viens no diviem mūsu labākajiem profesionāļiem Aleksejs Saramotins. Sestdien sportistus gaidīja 168 kilometrus gara distance no Rīgas līdz Apšuciemam un atpakaļ līdz Jūrmalai. Pēc būtības īsta līdzenuma sacīkste, kuras gaitā netrūka daudz dažādu bēgšanas mēģinājumu, tomēr viss nonāca līdz likumsakarīgam grupas finišam.

Ilgu laiku no pārējiem bija aizmukuši “RusVelo” braucējs Artjoms Ovečkins un dāņu “Christian Watches” pārstāvošais vācietis Štefans Šūmahers. Starp citu, slavena un skandaloza persona velosporta aprindās, viņa karjerā ir pa divām uzvarām “Girdo d’Italia” posmos 2006. gadā un “Tour de France” divus gadus vēlāk, pasaules čempionāta bronza 2007. gadā. Taču pēc Pekinas olimpiādes Šūmahers par dopinga lietošanu saņēma divu gadu diskvalifikāciju un pēc tās izciešanas augstākajā līmenī vairs nav atgriezies. Šūmahera un Ovečkina pārsvars brīžiem sasniedza apmēram divas minūtes, arī Jūrmalu viņi sasniedza divatā. Tiesa, turpat aiz muguras jau rēgojās daudzgalvainais grupas pūķis. Pirmais apmēram desmit kilometerus pirms finiša atkrita Ovečkins – neveiksmīga izklipsēšanās no pedāļa uz Dzintaru tilta un Šūmahers aizbrauca viens. Tomēr spēka bija par maz, lai nepadotos grupai.

Grupas finišā priekšdarbos pārējie tā arī netika galā ar “Vini Santini” komandas veikumu (vai varbūt pietruka vienotība?) un sprinta finiša uzvarēja viens no šo sacīkšu favorītiem itālis Frančesko Čiči no “Vini Santini” komandas. Jā, no tās pašas “Vini Santini”, kuras divi braucēji nesenajā “Giro d’Italia” tika pieķerti dopinga lietošanā. “Vini Santini” komandas šefs jau pasteidzies ar paziņojumu, ka komanda tiks izformēta, tomēr Jūrmalā tā vēl bija uz starta. “Pēc visām “Giro d’Italia” nebūšanām ļoti gribējām uzvarēt. Cerējām uz sprinta finišu, tāds arī bija, bet visa komanda lieliski pastrādāja, lai es tajā uzvarētu,” sacīksti komentēja Frančesko Čiči.

Otrais finiša līniju šķērsoja vēl viens itālis Marko Bonfato no “Continental Astana” komandas, trešais 19 gadus jaunais igauņu talants Martins Lāss. Latvieši veica lielu darbu grupā, mēģināja kādu no savējiem aizvest līdz pjedestālam, tomēr šoreiz nekā. Lai gan pirmajā grupā mūsējo patiešam daudz – sestais Reinis Andrijanovs, 15. Indulis Bekmanis (abi “Alpha Baltic- Unitymarathons.com”), 16. Aleksejs Saramotins (Latvijas izlase, “IAM Cycling”), 21. Armands Bēcis (“Rietumu Delfin”), 24. Andris Smirnovs (“Doltchini Flanders”), 26. Toms Skujiņš, 27. Krists Neilands (abi “Rietumu Delfin”), 29. Emīls Liepiņš, 31. Kristofers Rācenājs (abi “Alpha Baltic- Unitymarathons.com”).

Sporta distances dalībnieki sešas reizes veica 14 kilometrus garo apli Jūrmalas teritorijā, tādejādi uzvarētāju noskaidrojot pēc 84 nobrauktiem kilometriem. Dalībnieku vidū bija arī protūres komandas “Orica GreenEdge” pārstāvis, viens no Lietuvas labākajiem šosejas riteņbraucējiem, savulaik pasaules U-23 čempions, par “Tanka dzinēju” sauktais Tomas Vaitkus. Laikam jau nav pārsteigums, ka finiša sprintā uzvarēja tieši viņš, otro vietu atvēlot Mārim Bogdanovičam, trešo igaunim Mihelam Ronimoi.

“Tour of Latvia”, kas ir prestižākais velobrauciens mūsu valstī, turpināsies svētdien, kad notiks “Jūrmala Grand Prix” velobrauciens, kurā sportisti veiks 13 apļus, kas katrs būs 14 kilometrus garš un kopā veidos 182 kilometrus garu distanci. Dalībnieki un komandas tie paši, intriga vēl lielāka. Pēc profiņu finiša notiks gan 14 kilometru “Everest” ģimenes grupas brauciens, gan 42 kilometru “Skandi Motors” tautas klases brauciens. Lieliska iespēja visiem velo cienītājiem redzēt augstvērtīgu sacīksti klātienē, izbraukt pašiem (pieteikšanās ģimenes un tautas braucieniem iespējama arī svētdien), turklāt turpat pāris simtu metru attālumā ir Dzintaru pludmale. Nokļūšanai Jūrmalā ar auto gan jāierēķina lieka laika rezervīte – sestdienas priekšpusdienā sastrēgums uz Jūrmalas šosejas stiepās līdz pat “Inbox” ledus hallei.

 

“TOUR OF LATVIA” RĪGA – JŪRMALA “GRAND PRIX” (168km)

1. Frančesko Čiči (Itālija, “Vini Fantini”) 3.31:44

2. Marko Benfato (Itālija, “Continental Astana”)

3. Martins Lāss (Igaunija, Igaunijas izlase)

4. Riko Rodžserss (Jaunzēlande, “Synergy Baku Cycling Project”)

5. Leonīds Krasnovs (Krievija, “RusVelo”)

6. Reinis Andrijanovs (Latvija, “Alpha Baltic – Unitymarathons.com”)

7. Konrāds Dabkovskis (Polija, “BDC – Marcpol Team”)

8. Joeri Haviks (Nīderlande, “Cycling Tean de Rijke – Shanks”)

9. Nikolajs Trusovs (Krievija, “Cycling Tean de Rijke – Shanks”)

10. Mateušs Komars (Polija, “BDC – Marcpol Team”)

15. Indulis Bekmanis (Latvija, “Alpha Baltic – Unitymarathons.com”)

16. Aleksejs Saramotins (Latvija, Latvijas izlase, “IAM Cycling”)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+