×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgā koncertēs leģendāris orķstris “London Sinfonietta”

Foto: Kevin LeightonFoto: Kevin Leighton

30. oktobrī plkst.19 Dzinaru koncertzāles Mazajā zālē, noslēdzot Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programmu TÊTE-À-TÊTE 2015, ar vienīgo koncertu Latvijā viesosies leģendārais kolektīvs “London Sinfonietta”, pastāstīja “Latvijas Koncerti” sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Koncerts pārsteigs klausītājus ar mūzikas žanru un izteiksmes līdzekļu dažādību — grupas “Radiohead” motīvi Stīva Reiha mūzikā, Terija Railija inkrustācija pasaulslavenā kinomūzikas radītāja Maikla Naimena opusā un divu britu laikmetīgās mūzikas zvaigžņu Tansijas Deivisas un Edmunda Finisa darbi.

“London Sinfonietta” pamatu veido 18 vadoši mūziķi, kas pārstāv labākos solo un ansambļu mūziķus pasaulē. Koncertā orķestris uzstāsies diriģenta Endrū Gorleja vadībā kopā ar elektriskās ģitāras virtuozu Matsu Bergstremu.

“Mūzikas vēstures veidotāji” – tāds ir orķestra moto. “Instrumentālajā mūzikā viņi ļaujas pašiem bīstamākajiem izaicinājumiem un tiek ar tiem galā lieliski,” – tā par kolektīvu raksta kritiķi. Orķestris “London Sinfonietta” dibināts 1968. gadā ar mērķi atskaņot mūsdienu mūziku, un avangardisko misiju kolektīvs turpina saglabāt arī šodien.

Koncerts noslēgs Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmā TÊTE-À-TÊTE 2015, kas norit no 11. septembra līdz 30. oktobrim, tajā iekļautas vairākas teātra pirmizrādes, tai skaitā, Alvja Hermaņa “Brodskis/Barišņikovs”, laikmetīgās mākslas notikumu sērija, Grammy laureātu koncerts par godu Arvo Perta jubilejai.

TÊTE-À-TÊTE 2015 programma veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Koncertiem, Latvijas Nacionālo teātri, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri un citiem sadarbības partneriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+