×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. maijs, 2016
Drukāt

Rīgā mainīs vairāku sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumus (2)

Foto LETAFoto LETA

No šā gada 1. jūnija atbilstoši Rīgas domes (RD) Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas lēmumam un pasažieru ērtībām tiks mainīti vairāku pieturvietu nosaukumi autobusu, trolejbusu un tramvaju maršrutos, informēja „Rīgas satiksme” (RS).

Rīgas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā ir 1898 pieturvietas, un daudzām no tām vēl ir saglabājies to vēsturiskais nosaukums. Saskaņā ar RD Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas apstiprinātajām pieturvietu nosaukumu piešķiršanas vadlīnijām, piešķirot pieturvietām nosaukumus, tiek izmantoti tuvāko ielu vai šķērsielu nosaukumi, apdzīvotu vietu nosaukumi vai to vietvārdi, nozīmīgu infrastruktūras objektu nosaukumi, zemesgabalu vai ēku numuri vai ēku nosaukumi.

Mainot pieturvietām nosaukumus, tiks mainītas sarakstu plāksnes, pieturvietu balss paziņojumi, kā arī pieturvietu nosaukumi uz iekšējā displeja sabiedriskajā transportā. Uz pieturvietu ceļa zīmēm šī informācija tiks mainīta pakāpeniski.

Vienlaikus RS informē, ka 21., 37. un 41. autobusa maršruta galapunkta nosaukums „Imanta 5” tiks mainīts uz „Imanta”. 3., 7. un 9. tramvaja maršruta galapunkta nosaukums „Tirdzniecības centrs Dole” tiks mainīts uz „Ķengarags”. 15., 21., 28., 31., 40. autobusa maršruta galapunkta nosaukums „Jugla 3” tiks mainīts uz „Jugla”.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksme” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter”, „facebook”, „draugiem.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vecdaugavā vajag aizvākt pieturas nosaukumu Airu Iela. Atlantijas iela NEKUR UN NEKAD nekrusto paralēlo Airu ielu. Vecāķos vajag atdot Doņu (apaļo meldru) ielai analfabētu nolaupīto vēsturisko nosaukumu.

  2. glābējpadoms RS Atbildēt

    Nabaga Rīgas Satiksmei: Vislētāk jums būs visas pieturas nosaukt vienkārši un vienādi – PIESTĀTNE , vai PIETURVIETA . Un viss! Lētāka krāsošana. Cilvēki braukās tāpat,- par 1,42 EUR, un visi tie paši – kā “rizdziņeki”, tā arī “ņeridzeņeksi”, un arī visi tie paši bezbiļetnieki kas par velti.

Draugiem Facebook Twitter Google+