Kultūra
Māksla

Rīgā norisināsies mākslas forums “Baltā nakts” 0


Vides instalācijas projekts “Mēness muzejs” mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” laikā Bastejkalnā virs pilsētas kanāla.
Vides instalācijas projekts “Mēness muzejs” mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” laikā Bastejkalnā virs pilsētas kanāla.
Foto – Leta

Rīgā naktī no šodienas uz sestdienu norisināsies mākslas forums “Baltā nakts”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Kopumā forumā notiks 59 dažādi pasākumi, 34 mākslas un kultūras projekti iekļauti pasākuma pamatprogrammā, savukārt 25 projektus neatkarīgi un pēc pašu iniciatīvas veidojušas dažādas mākslas galerijas, kafejnīcas un mākslas studijas.

Foruma laikā norisināsies vairāki starptautiskās sadarbības projekti. Viens no tiem būs franču mākslinieka Īva Kleina skaņdarba “Monotonā klusuma simfonija” Rīgas Svētā Pētera baznīcā plkst.24.

Foruma rīkotāju pārstāvis Kaspars Bērziņš skaidroja, ka Kleins skaņdarbu sākotnēji bija paredzējis kā elektroniskās mūzikas uzvedumu, taču pēcāk pārdomājis un radījis to 140 orķestrantiem. Pasākumā Rīgas Svētā Pētera baznīcā to izpildīs 32 orķestranti un 40 koristi.

Bērziņš norādīja, ka skaņdarbs ir uzskatāms par eksperimentālu priekšnesumu, jo pirmā simfonijas daļu atskaņo orķestris ar koristiem, savukārt otrajā daļā, telpā uz 20 minūtēm valda absolūts klusums. Līdz ar to, klausītāji aicināti uz atskaņojumu ierasties plkst.23.30. Īsi pirms simfonijas sākuma, baznīcas durvis tiks aizslēgtas.

Kā vēl viens starptautiskais sadarbības projekts Bastejkalnā tiks izvietota britu mākslinieka Luka Džeroma instalācija “Mēness muzejs”, kas apvieno Mēness tēlu, mēnessgaismu un noskaņu veidojošu mūziku, ko šim mērķim radījis Dans Džonss. Komponists pasaulē pazīstams kā dažādu starpdisciplināru skulptūru, instalāciju un dzīvās mākslas projektu autors.

Esplanādē ar projektu “Ūdens pasaule” piedalīsies franču radošā apvienība “Ateliers du Bout de la Cale”, savukārt Miera ielā un Stacijas laukumā uzstāsies Spānijas ielu teātra trupa “Kamchatka”.

Tāpat no Miera ielas līdz 2.Meža kapu pieturai laikā no plkst.18 līdz 03 rītā kursēs divi foruma tramvaji. Tajos darbosies radio “Naba” un būs eksponēti Rīgas dizaina mākslas vidusskolas skolēnu darbi.

Kā ziņots, kultūras forums “Baltā nakts” Rīgā norisinās jau 12.gadu. Šogad naktī no 9.septembra uz 10.septembri gan Rīgas centrā, gan arī Pārdaugavā un dažādās citās pilsētas vietās būs iespēja apmeklēt mūsdienas mākslas pasākumus.

Visus “Baltās nakts” pasākumus interesenti var apmeklēt bez maksas.

LA.lv
HM
HARALDS MATULIS
Kultūra
Labas ziņas radošām personām
7 stundas
SR
SANDRA RATNIECE
Kultūra
Mūža grāmatu šķirstot. Iznācis trešais Arvja Vigula krājums
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Ojāra Vācieša literārā prēmija – Dainai Sirmajai
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
4 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
19 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija brīdina savus pilsoņus un ierindo Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī
1 stunda