×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
4. oktobris, 2016
Drukāt

Rīgā pieaug trūcīgo pensionāru un invalīdu skaits (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šī gada jūnijā Rīgā starp trūcīgajām personām bija par 4% vairāk invalīdu un par 3% vairāk pensionāru nekā pērn, informēja Rīgas domes Labklājības departamentā.

Labklājības departaments, analizējot trūcīgo personu struktūru šī gada pirmajā pusgadā, konstatējis, ka no visām trūcīgajām personām jūnijā 30% bija darbspējīgas personas, 27% – pilngadīgas personas ar invaliditāti un 16% pensijas vecuma personas.

Salīdzinot ar 2015.gada jūniju, trūcīgo darbspējīgo personu skaits samazinājies par 4%, pilngadīgo personu ar invaliditāti skaits palielinājies par 4% un pensijas vecuma trūcīgo personu skaits palielinājies par 3%.

Labklājības departaments norāda, ka, pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sniegtās informācijas, 2015.gada jūnijā Rīgā invaliditātes pensiju saņēma 21 244 personas, bet 2016.gada jūnijā – 21 357 personas. Vidējā izmaksājamā invaliditātes pensija saglabājusies aptuveni vienā apmērā – 173,62 eiro 2015.gada jūnijā un 173,14 eiro 2016.gada jūnijā. Savukārt vidējā no jauna piešķirtā un izmaksātā invaliditātes pensija 2016.gada pirmajā pusgadā ir 152,86 eiro, bet 2015.gada pirmajā pusgadā tā bija 139,50 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Kopumā, atskatoties uz pēdējiem 70 gadiem un novērtējot katra indivīda tiesības būtu šajā pasaulē, pasaulei jāsaprot, ka, nepārtraukti palielinoties dzīves izmaksām, tas tā ilgi nevar turpināties, un jāievieš jauna veida finansējums, lai vairotu pasaulē mieru: katrs cilvēks vienkārši par to, ka Viņš jau IR, ir tiesīgs saņemt ,pieņemsim, 150,- EUR lielu pamata pabalstu un tikai pēc tā tad + algu vai Viņa sociāli atbilstošajam statusam paredzētos finansiālos līdzekļus: invaliditātes, vecuma, bezdarbnieka, trūcīgā u.c. pensijas un pabalstus.
  -Hau! Esmu runājusi! 🙂

 2. Tas ir tikai sākums. Tagad sāk pensionēties tie cilvēki, kuri galvenokārt stāžs būs no “pārmaiņu laika” un kādas mums ir legālās algas, jūs zinat- minimalā. No kuras pensijai, ja nostradajis 30+ gadus būs 83 eiro.
  Kā valdība domā, ko cilvekam ar 30 gadu stāžu, kā viņam izdzivot, kā samkasāt kaut vai NĪN?

  • Pārtikušo patriotu saujiņa kaunināja pensionārus ,ka tie ,,pārdevušies,, par tramvaja biļeti balsojot par SC.
   Valdošie labējie ,,patrioti,, sociālā budžeta miljardu ieskaitīja liela blēža bankas glābšanā un Citadeles notirgošanā par ,,sviestmaizi,,. Šī ir tikai daļa no nejaucībām,kur vēl mahinācijas VID un KNAB .Visas šīs cūcības Latviju pārvērš par nabagmāju.

 3. Vai tad Rīga ir VISA LATVIJA????Interesanti būtu zināt krietni vien lielākā Latvijas teritorijā.Tad būtu cita opera.Rīgas žurnālists tālāk par savu degungalu neredz.

Draugiem Facebook Twitter Google+