Latvijā
Kriminālziņas

Rīgā sakaujas pusaudzes, konflikta risināšanas laikā cieš arī policisti0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki aizturējuši divus vīriešus, kas uzsākuši verbālu konfliktu ar policistiem un pēc tam viņiem uzbrukuši, aģentūrai LETA pavēstīja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš skaidroja, ka RPP saņēma izsaukumu uz Lidoņu ielu, Rīgā, kur norisinājās fizisks konflikts starp vairākiem jauniešiem. Ierodoties notikuma vietā, policisti noskaidroja, ka kāvušās divas 14 un 17 gadus vecas pusaudzes.

Kamēr kārtības sargi runāja ar abām pusaudzēm, ar vienu no policistiem konfliktu uzsāka kāds garāmejošs vīrietis, kurš sākumā izkliedza rupjības policistu virzienā, bet pēc tam, kad policists informēja, ka ar savu rīcību viņš ir veicis sīko huligānismu, atteicās nosaukt savus datus. Ņemot vērā, ka vīrietis nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām, nolemts viņu aizturēt, taču aizturēšanas laikā abus policistus ielenca bariņš pārkāpēja draugu. Divi no pārkāpēja draugiem sāka grūstīties un mēģināja atbrīvot pārkāpēju.

Ņemot vērā, ka tajā brīdī notikumā bija tikai viena ekipāža ar diviem policistiem, uzreiz bija iespējams aizturēt tikai vienu no traucētājiem, taču otrs pārkāpēja biedrs turpināja traucēt kārtības sargiem, kuri katrs pie zemes piespiestus turēja nu jau divus pārkāpējus. Mirkli vēlāk trešais vīrietis uzbruka un pagrūda vienu no policistiem tā, ka atbrīvojās sākotnējais konflikta izraisītājs, kurš uzreiz aizbēga, notikuma vietā atstājot savu draudzeni. Bet pa to laiku policists aizturēja jauno uzbrucēju.

Ap to pašu laiku notikuma vietā ieradās vēl viena ekipāža un abi sākotnējā 26 un 46 gadus vecie pārkāpēja draugi tika nogādāti Valsts policijā. Abi aizturētie bija pamatīgā alkohola reibumā.

Saistītie raksti

Aizbēgušā konflikta izraisītāja identitāte jau ir noskaidrota un pret viņu uzsākta administratīvā lietvedība par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām, bet pret abiem pārējiem Valsts policijā uzsākti kriminālprocesi par uzbrukumu valsts varas pārstāvim.

Sadovskis arī norādīja, ka abas pusaudzes, kuru starpā bija izcēlies sākotnējais skandāls, jau bija paspējušas izlīgt un vairs nekādas pretenzijas viena pret otru neizvirzīja.

LA.lv