×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. novembris, 2015
Drukāt

Rīgā sāksies tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”

Foto - LetaFoto - Leta

Gaismas festivāls "Staro Rīga".

Šovakar Rīgā sāksies tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”, kas jau astoto gadu ļaus pilsētas vidē aplūkot interesantus gaismas objektus.

Festivāls turpināsies līdz pat 21.novembrim, un tā devīze šogad ir “Gaismu sauca… Latvijas māju sajūtu meklējot”, aģentūru LETA informēja projekta sabiedrisko attiecību vadītāja Una Griškeviča.

Festivālā būs skatāmas četras gaismu instalāciju programmas – festivāla pamatprogramma “Latvijas māju sajūtu meklējot”, starptautiskā projekta “Baltic Light Chain” (“Baltijas gaismas ķēde”) darbu programma, līdzdalības akcijas “Rīgas karnevāls” gaismas instalācijas un 2014. gada festivālā sāktā ārvalstu gaismas festivālu starptautiskā programma.

Festivāla pamatprogrammas “Latvijas māju sajūtu meklējot” gaismas objekti izvietoti uz Brīvības ielas ass no 11. novembra krastmalas līdz Ģertrūdes ielai. Šajā programmā uz AB dambja tiks izvietots objekts “Gaismu sauca”, kas vislabāk būs aplūkojams no 11.novembra krastmalas. Savukārt uz Dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina muzeja fasādes varēs apskatīt “Ābolrauša šūpuļdziesmu”.

Līvu laukumā tiks izvietota instalācija “Pavards”, kurā, svinot Latvijas dzimšanas dienu, festivāla apmeklētāji tiek aicināti līdzdarboties gaismas un sveču instalācijas veidošanā, katrs tai pievienojot savu līdzatnestu gaismas objektu – apgleznotā stikla traukā ievietotu sveci.

Viens no iespaidīgākajiem un būtiskākajiem objektiem būs audiovizuālais gaismu uzvedums “Trīs zvaigznes”. “Meklējot Latvijas māju sajūtu patriotismā, audiovizuālais gaismu uzvedums uzsver un cildina Brīvības pieminekļa skulpturālās grupas, ļaujot ieraudzīt pieminekli jaunā gaismā. Uzvedumā skanēs Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes dziesma “Trīs zvaigznes”,” savu objektu raksturoja tā autori.

Savukārt festivāla līdzdalības programmas “Rīgas karnevāls” darbi būs izvietoti visā pilsētas teritorijā. To autori un iedvesmotāji ir gaismas festivāla “Staro Rīga” draugi – iestādes un uzņēmumi, un tās objekti aplūkojami gan uz Rātsnama fasādes, gan laukumā pie Saeimas, pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas un citviet.

“Staro Rīga 2015” rīkotāji no šodienas līdz 21.novembrim aicina ikvienu rīdzinieku veidot gaismas instalācijas savos namu logos, lietojot dažādas gaismas tehnikas, lai svētku noskaņojums pārņemtu visu pilsētu. Rīdzinieki, kas izgaismos savus logus, varēs reģistrēt darbus interaktīvā kartē festivāla laikā “www.staroriga.lv”.

Eiropas gaismas festivālu objektu programma jau otro gadu iepazīstina festivāla viesus ar Eiropas gaismas festivālos izstādītiem darbiem. Programmā būs redzami darbi no Baltijas valstu festivāliem, un tie izvietoti Vecrīgā, piemēram, darbs “Ligzda” (“The Nest”) būs skatāms Līvu laukumā, “Vakara ausma” (“Evening rise”) laukumā pie Pēterbaznīcas, “Ceļš, ne-ceļš” (“Way no Way”) Konventa sētā.

Starptautiskā projekta “Baltijas gaismas ķēde” objekti ir tapuši starptautiskajā jauno gaismas mākslinieku vasaras skolā, piedaloties 18 jaunajiem māksliniekiem un studentiem no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas. Programmas objekti “Varoņa skrējiens”, “Piejūras stāsti”, “Atbrīvots”, “Lāzeru labirints”, “Gaismas skanējums” un citi būs izvietoti un apskatāmi Vērmanes dārzā.

Gaismas festivāla “Staro Rīga 2015” objekti būs aplūkojami katru dienu no plkst.18 līdz 23. Visa informācija par festivāla objektiem, kā arī detalizēta karte ar objektu atrašanās vietām pieejama festivāla mājaslapā “www.staroriga.lv“. Kartes apmeklētājiem pieejamas festivāla informācijas centros Līvu laukumā un Baumaņa skvērā.

Gaismas festivāls “Staro Rīga” šogad notiek UNESCO Starptautiskā gaismas un gaismas tehnoloģiju gada zīmē. Šajā gadā sabiedrība aicināta novērtēt gaismas tehnoloģiju nozīmi cilvēces kultūras un mākslas attīstībā, uzsverot tehnoloģiju nozīmi ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, to nozīmi katra cilvēka dzīvē un ikdienā. Pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē īpaša uzmanība tiks pievērsta gaismas un gaismas tehnoloģiju nozīmei cilvēces labklājības sekmēšanā, tostarp informācijas pieejamības, sabiedrības veselības veicināšanā un globālo vides aizsardzības mērķu sasniegšanā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+