×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Rīgā sestdien patriotiskais skrējiens par Latviju – “Lāčplēšu kross”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rīgā sestdien, 11. oktobrī, norisināsies pirmais Patriotisma mēneša – novembra – ieskaņas pasākums, sportiski patriotiskais skrējiens par Latviju – “Lāčplēšu kross”, informē pasākuma rīkotāji.

Skrējienā piedalīsies vairāk nekā 600 dalībnieku no visas Latvijas, tostarp ģimenes ar maziem bērniem, skolēni, jaunieši un arī pieaugušie.

No plkst. 9 Biķernieku trasē sāksies reģistrācija pasākuma dalībniekiem, bet divas stundas vēlāk – plkst. 11 paredzēta krosa svinīgā atklāšana.

Kā norāda pašvaldībā, skrējiens, kura devīze ir “Mēs esam stipri”, būs atraktīvs un saliedējošs pasākums, kurā dalībniekiem būs ne tikai jāskrien pa Biķernieku meža takām, bet arī ik pa laikam trasē jāpārvar vienkārši šķēršļi, kas būs pa spēkam ikvienam.

Pirmais starts tiks dots plkst. 11 “Kadetu skrējiena” komandām – skolēniem no 12 līdz 14 gadu vecumam, un “Jauniešu skrējienam”, kur vispirms startēs jaunietes vecumā no 15 līdz 17 gadiem. Pusstundu vēlāk trasē dosies arī jaunieši. Savukārt plkst. 12 startēs “Jauniešu skrējiena” komandas.

Tie, kuri pieņēmuši izaicinājumu noskriet 2,5 km un pārvarēt šķēršļus piedalīsies “Tautas skrējienā”, starts būs plkst. 12.30, kad distancē dosies sievietes, bet plkst. 13 – vīrieši. Šajā skrējienā ar visiem kopā skries arī pazīstamais šķēpmetējs Ansis Brūns.

Populārākā “Lāčplēšu krosa” distance ir “Pieaugušo skrējiens”, kurš vairāk piemērots profesionāli sagatavotiem un šādu distanci pieredzējušiem skrējējiem. Trases garums šajā distancē būs pieci kilometri – plkst. 13.30 trasē dosies sievietes, plkst. 14 – vīrieši, bet plkst. 15 – komandas.

“Ģimeņu skrējienam” nav paredzēts kopējs starts, bet jebkurā laikā no plkst. 11 līdz 16 ikviens var doties uz Biķernieku trasi, piereģistrēties un noskriet šo distanci. “Ģimeņu skrējienā” kopā ar savām četrām dāmām piedalīsies arī Londonas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs, pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš.

Apbalvošanas ceremonija paredzēta plkst. 16.30, kad suminās uzvarētājus visās ieskaites grupās.

Pasākuma rīkotāji atzīmē, ka visi tie, kuri vēlas klātienē vērot sacensības, aicināti doties uz Biķernieku trasi. Tur varēs ne tikai atbalstīt savējos, bet arī piedalīties interesantās aktivitātēs un radošajās darbnīcās. “Lāčplēšu krosa” norises laikā varēs iegādāties arī dažādas piemiņas lietas – kaklarotas, piekariņus, monētas, rokassprādzes, cepures Latvijas karoga krāsās, tautiskus cimdus un latvju rakstu zīmes.

Elektroniskā pieteikšanās “Lāčplēšu krosam” noslēdzas piektdien, 10. oktobrī, plkst. 18, bet pasākuma norises dienā dalībnieki varēs piereģistrēties “Ģimeņu skrējienam”, “Tautas skrējienam”, kā arī “Pieaugušo skrējiena” individuālajās ieskaites grupās.

“Lāčplēšu kross” tiek organizēts sadarbībā ar Rīgas domi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+