×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgā uzsāk jaunu tradīciju

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Sestdien Rīgas centrā norisinājās Šerloka Holmsa 158. dzimšanas dienas svinības – gājiens. Daļa svētku dalībnieku bija tērpušies Šerloka Holmsa un viņa laikabiedru kostīmos.

Pirms došanās gājienā uz Jaunielu jeb “Beikerstrītu” iedzīvotāji izmantoja iespēju fotografēties ar vairākiem Šerloka Holmsa kostīmos 
tērptiem vīriešiem un zēniem, kurus rotāja slavenā literārā tēla elementi – cepure, vecmodīgas bikses, apmetnis vai mētelis un pīpe. Interesentus priecēja arī Skotlendjarda inspektors Lesters, kā arī tā laikmeta Lielbritānijas policisti, kas bija ģērbti melnā – ierastajā kostīmā ar ķiverēm, stekiem un stilizētiem rokudzelžiem. Arī sievietes bija tērpušās rakstnieka Artura Konana-Doila romāna laikam atbilstošās kleitās un cepurēs, kuras rotāja putnu spalvas un puķu ziedu butaforijas. Klausītājiem bija iespēja ik pa laikam ieklausīties Šerloka Holmsa veco filmu mūzikas “jautrākā apdarē”, ko ar akordeonu izpildīja mūziķis Iļja Šneivejs.

Šerloks Holmss ir britu rakstnieka Doila radīta romāna tēls, kurš strādā kā privātdetektīvs Londonā 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.5
Alūksne +14.9
Daugavpils +15.6
Saldus +14.2
Liepāja +14.0
Jelgava +13.7
Ventspils +16.3
Limbaži +17
Madona +13.9
Rēzekne +13.2
+19
+16
+17
Draugiem Facebook Twitter Google+