×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Rīgas Austrumu partnerības samits būs kara laika samits, norāda Rinkēvičs (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sasniegto pirmajos trijos mēnešos.

Gaidāmais Austrumu partnerības samits, kas Rīgā notiks no 21.līdz 22.maijam, būs kara laika samits, pirmdien preses konferencē, kas bija veltīta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē paveiktajam, teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Viņš norādīja, ka ir veiksmīgi aizvadīti pirmie trīs prezidentūras mēneši, bet nākošajos trīs prezidentūras mēnešos gaidāmi daudzi izaicinājumi.

“Nākamajos mēnešos koncentrēsimies uz lielāko ārpolitikas notikumu Latvijā – Austrumu partnerības samitu. Tas notiks ļoti sarežģītā ģeopolitiskā situācijā. To nekādi nevarēs salīdzināt ar trim iepriekšējiem Austrumu partnerības samitiem. Tas faktiski būs kara laika samits,” teica ārlietu ministrs.

Viņš uzsvēra, ka, gatavojoties samitam, ir ļoti svarīgi panākt vienotu un apņēmīgu ES nostāju, lai atbalstītu valstis, kuras ir noslēgušas asociācijas līgumus ar ES – Ukrainu, Moldovu un Gruziju.

Latvijas prezidentūra ilgst no 1.janvāra līdz 30.jūnijam un ir koncentrējusi savu darbību trijos prioritāros virzienos – konkurētspējīga, digitāla un iesaistīta Eiropa, īpašu uzmanību pievēršot arī drošības jautājumiem.

ES Austrumu partnerības samits Rīgā notiks 21.un 22.maijā. Latvija to rīko kā pašreizējā ES prezidējošā valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad sācies karš?

  2. izskatas ka tie kara kureji ir pilnigi nojugusies. tak redzams ka nevienam nebus lemts uzvaret krieviju, tak esiet realisti. ja krievija noslegs piegades neviens kugis vai lidmasina te neparadisies tuvuma.. tos paris simtu karotaju samals pirmaja stunda. laikam rinkevics cer ka palidzes vina partneri geji. tas nav latvijas kars. zemisks cilvecins kas par varem lokas amerikas okupantu prieksa. ..riebjas ta pazemiba

Draugiem Facebook Twitter Google+