×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Rīgas Austrumu slimnīca godina labākos

rakus_18

Šogad Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) atjaunota tradīcija ik gadu sumināt savus labākos darbiniekus – ārstus, māsas, māsu palīgus un atbalsta darbiniekus, kuru pašaizliedzīgais darbs sniedzis ievērojamu ieguldījumu slimnīcas kopējo mērķu sasniegšanā un veselības aprūpes pakalpojumu attīstībā.

Gada balvu laureāti katrā no RAKUS stacionāriem tika noteikti, gan aptaujājot darbiniekus, gan ieklausoties Ārstniecības padomes, māsu padomju un arodbiedrības ieteikumos. “Šīs nominācijas parāda, ka jūs protat novērtēt gan tos, kas apveltīti ar talantu un spēju būt inovāciju priekšgalā, gan tos, kas veic tiešo ārstniecības darbu, gan tos, kas grūtā brīdī palīdz pacientam. Šī atbalsta funkcija ir ļoti svarīga, jo, ja nebūtu aprūpes, arī spoži veiktu operāciju rezultāti varbūt nemaz tik spoži nebūtu,” atklājot balvu pasniegšanas ceremoniju, uzsvēra veselības ministre Ingrīda Circene. Arī Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs profesors Viesturs Boka atzina, ka slimnīcas vislielākā vērtība ir darbinieki – profesionāļu komanda, kas sniedz pacientiem daudzpusīgus un kvalitatīvus medicīniskos pakalpojumus. Par Gada ārstu Rīgas Austrumu slimnīcā šogad kļuva Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Pēteris Tomiņš, bet balvu “Gada māsa” saņēma stacionāra “Linezers” Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas medicīnas māsa Lidija Belkina. Nodaļas vadītāja Ingrīda Ūdre viņu raksturo tā: “Strādājot kopā daudzus gadus, nekad neesmu dzirdējusi vai jutusi viņu sūdzamies. Viņa klusi un mierīgi dara to, kas viņai uzticēts. Es viņai varu uzticēties un paļauties, ka viss tiks izdarīts pēc labākās sirdsapziņas.” Savukārt Pacientu ombuda speciālbalva tika piešķirta stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītājam Vilnim Sosāram, onkologam ar 28 gadu darba stāžu, par kuru pacienti saka: “Viņš ir kā tēvs saviem pacientiem un rūpējas par viņiem kā par saviem bērniem.” Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā. Tās sastāvā darbojas pieci stacionāri: “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Linezers”, “Latvijas Infektoloģijas centrs” un “Biķernieki”. Ik gadu slimnīcas stacionāros tiek ārstēti vairāk nekā 60 tūkstoši pacientu un vēl vairāk nekā 260 tūkstošiem pacientu tiek nodrošinātas ambulatorās konsultācijas. Par savu šo slimnīcu sauc vairāk nekā 960 ārsti, 1495 māsas un 345 māsu palīgi. Kopumā slimnīcā strādā ap 4500 darbinieku.

 

RAKUS gada balvas laureāti

* Gada inovācija Austrumu slimnīcā. Balvu saņēma stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Abdominālās un mīksto audu ķirurģijas nodaļas ķirurgs Armands Sīviņš.

Pirmā nomināciju grupa

* Gada tehniskais darbinieks Austrumu slimnīcā – vecākais projektu vadītājs celtniecības jautājumos Inguards Kreics.

* Gada administratīvais darbinieks Austrumu slimnīcā – administratīvā direktore Iveta Akmentiņa.

* Gada māsas palīgs/sanitārs Austrumu slimnīcā – stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Abdominālās un mīksto audu ķirurģijas nodaļas māsas palīdze Maija Bite.

* Gada māsa Austrumu slimnīcā – stacionāra “Linezers” Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas 3. hemotoloģijas nodaļas māsa Lidija Belkina.

Otrā nomināciju grupa

* Gada cilvēks Patoloģijas centrā – sekretāre lietvede Vineta Braunšteina.

* Gada cilvēks stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” – Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītāja Olga Utehina.

* Gada cilvēks stacionārā “Biķernieki” – Valsts apdegumu centra vecākā māsa Elita Kalniņa.

* Gada cilvēks stacionārā “Linezers” – galvenais ārsts Egīls Cunskis.

* Gada cilvēks stacionārā “Gaiļezers” – 6. neirovaskulārās nodaļas ārste Ilga Ķikule.

Trešā nomināciju grupa

* Gada ārsts – stacionāra “Gaiļezers” Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Pēteris Tomiņš.

* Pacientu ombuda speciālbalva – stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītājam Vilnim Sosāram.

* Balva par mūža ieguldījumu slimnīcas attīstībā – virsārstei neatliekamās medicīnas jautājumos Vijai Cerai.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+