Rīgas “Dinamo” cieš zaudējumus pēcspēles metienu sērijā 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” kārtējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā pēcspēles metienu sērijā pirmdien ar 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) atzina Čehijas komandas Prāgas “Lev” pārākumu.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Vienīgos vārtus Rīgas “Dinamo” labā guva Pols Šekura, bet šajā mačā Latvijas komanda tika pie viena punkta.

Pirmajās minūtēs aktīvāki bija mājinieki, kuri pāris reizes pārbaudīja rīdzinieku vārtsarga Mīkaela Telkvista modrību, taču zviedru viņiem pārspēt neizdevās.

Mača sākumā Marcels Hosa pamanījās nopelnīt noraidījumu par spēli ar augstu paceltu nūju, taču vairākumā Prāgas hokejisti neko ievērības cienīgu izveidot nespēja.

Tomēr astotajā minūtē veiksme uzsmaidīja viesiem no Rīgas – pēc neveiksmīga Aleksandra Ņiživija metiena ripa atleca pie Šekuras, kurš raidīja to vārtos, turklāt izmantots tika skaitliskais vairākums.

Pēc tam “Lev” nopelnīja vēl vienu noraidījumu, taču Rīgas vienībai izmantot to neizdevās, bet pēc tam Prāgas klubs jau pamanījās iespiest “Dinamo” savā aizsardzības zonā, kas pārvērtās vārtu guvumā – spēles 18. minūtē Telkvistu no zilās līnijas pārspēja soms Topi Jākola.

Pirmās trešdaļas izskaņā mača rezultāts vairs nemainījās, lai gan Artūrs Kuzmenkovs izpelnījās noraidījumu.

“Lev” otrās trešdaļas sākumā neizdevās izmantot Kuzmenkova noraidījumu, lai gan bija vairākas labas izdevības. Neilgi pēc tam Gunāram Skvorcovam radās laba iespēja iemest otro ripu Prāgas kluba cietoksnī, tomēr vārtsargs metienu atvairīja.

Čehijas klubs turpināja aktīvi uzbrukt arī trešdaļas turpinājumā, turklāt Miks Indrašis vēl pamanījās nopelnīt noraidījumu. Rīgas “Dinamo” izdevās mazākumu izturēt, vēl pie tam pēc iznākšanas no noraidīto soliņa bīstami uzbruka Indrašis, tomēr nesekmīgi.

Arī trešdaļas vidū “Lev” turpināja aktīvi uzbrukt un apdraudēt rīdzinieku vārtus, jo vēl vienu noraidījumu nopelnīja Kuzmenkovs, tomēr Latvijas klubu glāba Telkvists.

Trešdaļas izskaņā lieliska izdevība izvirzīt Latvijas komandu vadībā radās Georgijam Pujacam, taču atkal vietā bija mājinieku vārtsargs. Perioda pēdējā minūtē Prāgas komanda iespieda rīdziniekus viņu aizsardzības zonā un pēdējā sekundē ripa skāra vārtu stabu, tomēr vārtos tā neiekļuva.

Pamatlaika noslēdzošo periodu aktīvāk jau iesāka viesi, tomēr rezultātā tas neatspoguļojās. Trešdaļas piektajā minūtē rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr Rīgas “Dinamo” pēc ilgas saspēles pie bīstamas vārtu gūšanas iespējas tā arī netika.

Pēc tam jau salīdzinoši bīstams uzbrukums izdevās “Lev” hokejistiem, tomēr arī šoreiz Telkvists bija savā vietā. Kad jau periods tuvojās izskaņai, rīdzinieki sāka spēlēt no aizsardzības, iniciatīvu atdodot pretiniekam un cerot uz pretuzbrukumiem, taču Prāgas klubam padevās pāris bīstami metieni, un labi nospēlēja Latvijas komandas zviedru vārtsargs.

Nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika izskaņai nevajadzīgu noraidījumu nopelnīja Gints Meija, un “Lev” spēlētājiem izdevās viens labs moments, taču ripu atvairīja Telkvists, bet pārējo mazākumu Rīgas “Dinamo” nospēlēja ļoti veiksmīgi.

Meija un Andris Džeriņš pamatlaika priekšpēdējā minūtē izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, taču Džeriņš pēc partnera piespēles nespēja tikt pie ripas, lai raidītu to vārtos, līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā.

Jau pagarinājuma sākumā bīstamu pretuzbrukumu izveidoja Rīgas “Dinamo” leģionārs Kails Vilsons. Šķita, ka vārtu guvums bija, tomēr tā atsitās pret abiem stabiem, tiesneši pēc video noskatīšanās vārtus neieskaitīja.

Kad līdz papildlaika izskaņai bija atlikusi pusotra minūte, Džeriņš izslidoja no aizvārtes un izdarīja neveiksmīgu metienu pa “Lev” vārtiem, bet pēc tam vārtus gūt neizdevās arī rīdzinieku kapteinim Sandim Ozoliņam. Pagarinājuma pēdējo minūti pēc bīstama Prāgas kluba uzbrukuma Rīgas “Dinamo” bija spiesti spēlēt mazākumā, jo Indrašis nopelnīja noraidījumu.

Tomēr tajā Prāgas hokejistiem gūt vārtus neizdevās un uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā.

Pirmais no Rīgas hokejistiem metienu izpildīja Aleksandrs Ņiživijs, taču viņam gūt vārtus neizdevās, bet Prāgas mēģinājumā labāks izrādījās Telkvists.

Otrais meta Roberts Bukarts, taču arī viņš vārtus nespēja gūt – vārtsargs šajā duelī bija pārāks, bet Telkvistu pēc tam pārspēja Jakubs Klepišs.

Izšķirošajā metienā Šekura savu raidījumu realizēja, raidot ripu garām vārtsargam, bet pēc tam “Lev” savu mēģinājumu realizēt nespēja.

Sākoties jaunai sērijai, Klepišam vēlreiz izdevās pārspēt Telkvistu, bet Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Ņiživijs savu iespēju arī izmantoja, skaisti pārspējot vārtsargu un raidot ripu “devītniekā”.

Pēc tam atkal precīzs bija Klepišs, savukārt Šekura savu izdevību neizmantoja, kā rezultātā Rīgas “Dinamo” cieta zaudējumu pēcspēles metienu sērijā.

Šovakar Rīgas “Dinamo” treneri, salīdzinot ar iepriekšējo maču, veikuši izmaiņas visos uzbrucēju virknējumos, bet mačam pieteikts Vojtehs Polāks, kamēr malā atstāts Juris Upītis. Savukārt aizsardzības līnijā šodien Krišjāņa Rēdliha vietā spēlē Rodrigo Laviņš.

Kā ziņots, divu izbraukuma spēļu sērijas pirmajā mačā rīdzinieki ceturtdien ar 4:3 apspēlēja Slovākijas komandu Bratislavas “Slovan”.

Rīgas “Dinamo” komanda uzvarējusi jau trijos mačos pēc kārtas, bet sešās oktobra spēlēs tikusi pie pieciem panākumiem.

Savukārt “Lev” komanda zaudējusi pēdējās trijās spēlēs.

Turpinājumā Latvijas vienība trešdien savās mājās tiksies ar Maskavas CSKA, bet pēc tam atkal uzsāks četru spēļu izbraukumu.

Rīgas “Dinamo” ar izcīnītiem 32 punktiem 17 spēlēs pašlaik ieņem KHL Rietumu konferences kopvērtējuma trešo vietu, savukārt “Lev” ar 27 punktiem atrodas astotajā vietā.