Rīgas “Dinamo” hokejisti “bullīšos” atzīst “Slovan” pārākumu 0

Rīgas “Dinamo” kārtējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē piektdien savā laukumā ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Slovākijas vienībai Bratislavas “Slovan”.
Pamatlaikā rīdzinieku labā ar vārtu guvumu izcēlās Miks Indrašis, kamēr pretiniekiem ar to atbildēja Tomāšs Starosta, bet pēcspēles metienos viesiem uzvaru nodrošināja Lukāšs Kašpars.
Mačs iesākās ar rīdzinieku leģionāra Stīvena Seigo noraidījumu jau otrajā minūtē, taču mājinieki to prata izturēt, pēcāk jau pašiem divas reizes pēc kārtas nonākot vairākumā, kas gan arī netika realizēts. Pirmās minūtes neizcēlās ar bīstamām epizodēm, lai gan Gints Meija vienubrīd izrāvās uz vārtiem, taču viņa metiens nebija sekmīgs. Tiesa, mača devītajā minūtē “Slovan” atklāja rezultātu, kad vairākumu realizēja Starosta. Pāris minūtes vēlāk Bratislavas klubs vēlreiz ieraidīja ripu “Dinamo” vārtos, taču paveica to neatļauti, tāpēc tiesneši guvumu neieskaitīja. Tomēr noraidījumu bija pamanījies nopelnīt Meija, turklāt viesi no Slovākijas uzbruka gana bīstami. Vienā no pretinieku uzbrukumiem izcēlās asumi pie Rīgas kluba vārtiem, komandām tiekot pie abpusējiem noraidījumiem.
Spēles gaita atlikušajās pirmā perioda minūtēs nemainījās, turklāt rīdzinieki trešdaļas izskaņā vēlreiz nopelnīja divu minūšu sodu, kā laikā Jakubs Sedlāčeks glāba rīdziniekus no vārtu zaudējuma. “Slovan” vairākumu neizmantoja, bet pirmais spēles nogrieznis noslēdzās viņiem par labu.
Arī otrajā trešdaļā turpinājās noraidījumiem bagāta spēle, bet šo periodu aktīvāk iesāka “Slovan”, turklāt noraidījumu nopelnīja Kaspars Saulietis, kurš paklupināja pretinieku. Vairākumu viesi atkal nerealizēja, turklāt to mirkli vēlāk paveica arī rīdzinieki. Tiesa, ar nākamo reizi tas tika izmantots, ar neatvairāmu metienu izceļoties Indrašim, kuram šī ir trešā ripa šosezon. Otrajā periodā vienības izcēlās ar aktīvu un skatāmu hokeju, bet tā noslēgumā Bratislavas komandas hokejisti sarīkoja nelielu karuseli pie rīdzinieku vārtiem, kas gan nebija sekmīgs.
Četras minūtes līdz pārtraukumam vēl vienu noraidījumu saņēma Meija, taču arī šajā vairākumā “Slovan” hokejistiem neveicās. Lai gan pēc mazākuma izturēšanas rīdzinieki aktivizējās un lieliska iespēja pēdējā minūtē bija Oskaram Cibuļskim, rezultāts otrajā trešdaļā vairs nemainījās.
Noslēdzošās trešdaļas sākums labāk padevās “Dinamo” hokejistiem, kuriem izdevās radīt spiedienu uz “Slovan” vārtiem, kas gan nevainagojās panākumiem. Mača 48.minūtē par pārkāpumu pie saviem vārtiem uz rīdzinieku “būri” tika nozīmēts soda metiens, taču Vāclavs Nedorosts nespēja gūt vārtus, jo mājiniekus glāba Sedlāčeks. Pamatlaika izskaņā starp abām vienībām aizritēja līdzvērtīga spēle, bet divarpus minūtes līdz beigām laba iespēja no vārtu priekšas bija Seigo, kurš tomēr nespēja tikt pie ripas. Uzvarētājs pēc 60 minūtēm tā arī netika noskaidrots, tāpēc duelis turpinājās pagarinājumā.
Papildlaikā komandas turpināja spēlēt diezgan atklātu hokeju, bet tā vidū lieliska iespēja bija Meijam, kurš pēc apgrieziena ap savu asi tomēr raidīja ripu garām vārtiem. Pašās pagarinājuma beigās manāmi uzvilcies bija Miķelis Rēdlihs, kurš saņēma divu minūšu sodu, tāpēc rīdziniekiem 22 sekundes bija jāspēlē mazākumā, ko “Slovan” neizdevās izmantot. Līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro “bullīšos”.
Pirmie pēcspēles metienu izpildīja viesi, kuri bija sekmīgi, kamēr rīdzinieku vienīgo vārtu autors Indrašis savu iespēju neizmantoja. “Slovan” neizdevās realizēt otro iespēju, bet Lauris Dārziņš atbildēja arī ar neizmantotu izdevību. Kā pēdējais “bullīti” izpildīja Kašpars, kurš bija veiksmīgs un nodrošināja viesiem uzvaru.
Šo dueli nācās izlaist vienam no Rīgas komandas kapteiņa asistentiem – aizsargam Krišjānim Rēdliham, kurš bija saņēmis vienas spēles diskvalifikāciju par pārkāpumu iepriekšējā mačā pret Horvātijas vienību Zagrebas “Medveščak”. Tikmēr savainojuma dēļ spēlēt nevarēja arī vācu uzbrucējs Fēlikss Šics.
Šajā mačā rīdzinieku vārtos pēc divu maču izlaišanas stājās čehs Jakubs Sedlāčeks.
Šī šosezon rīdziniekiem bija vien piektā spēle savā laukumā – līdz šim gūts tikai viens panākums. Savukārt izbraukumā Rīgas “Dinamo” jau aizvadījuši astoņas spēles, gūstot trīs uzvaras.
Turpinājumā rīdzinieki svētdien un nākamajā otrdienā izbraukumā sacentīsies ar Maskavas “Spartak” un Sanktpēterburgas SKA, bet vēl pēc divām dienām jau uzņems “Spartak” savā laukumā. Līdz ar to Rīgas “Dinamo” būs aizvadījusi sešas spēles pēc kārtas ar tikai dienas pauzi starp tām.
Tikmēr “Slovan” pēdējās piecās spēlēs piedzīvojusi trīs zaudējumus, abas uzvaras izcīnot tieši pret Rīgas “Dinamo”.
KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 16 punktiem 13 mačos ieņem 12.vietu, bet “Slovan” ar 19 punktiem ir devītie.