Rīgas “Dinamo” sarūpē intrigu, tomēr otro reizi zaudē Sočiem 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo”, turpinot četru maču izbraukuma sēriju, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē trešdien ar rezultātu 2:4 (0:2, 0:1, 2:1) zaudēja līgas jaunpienācējai “Soči”, kurai iepriekš sezonas sākumā piekāpās arī savā laukumā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Līdz ar šo zaudējumu Rīgas klubs pārtrauca savu trīs uzvaru sēriju.

Rīdzinieku sastāvā šajā cīņā izcēlās Čārlzs Genovejs un Līnuss Videls. Tikmēr “Soči” komandas labā divus vārtus guva Ņikita Ščitovs, bet reizi izcēlās Raiens Vitnijs un Iļja Krikunovs.

Spēles pirmajās minūtēs komandas apmainījās ar aktivitātēm uzbrukumā, metienos atvairot gan Jakubam Sedlāčekam, gan “Soči” komandas vārtsargam Tomāšam Peperlem. Izteikti labas vārtu gūšanas iespējas gan hokejisti neradīja. Pēc sešām nospēlētām minūtēm rīdzinieki ieguva savu pirmo vairākumu, tomēr tajā draudus mājinieku vārtiem neradīja, kamēr Sedlāčekam nācās atvairīt vairākus metienus. Minūti vēlāk pēc Mārtiņa Cipuļa pārkāpuma mazākumā palika jau “Dinamo” komanda, tomēr arī viesi aizsardzībā darbojās ļoti pārliecinoši.

Pēc tam, kad “Dinamo” komandai atkal izdevās pietuvoties sāncenšu vārtiem un tos apdraudēt, rezultātu tomēr atklāja laukuma saimnieki. Trešdaļas 15.minūtē spēcīgi un precīzi no zilās līnijas meta Ščitovs, kamēr Sedlāčeka skats uz laukumā notiekošo bija nosegts. Turpinājumā vārtus atgūt varēja Marcels Hosa, tomēr pēdējā trešdaļas minūtē viņš izcēlās ar noraidījuma izpelnīšanos. To “Soči” komanda izmantoja 15 sekunžu laikā, vēlreiz izceļoties Ščitovam, kurš atkal bija precīzs ar spēcīgu tālšāvienu.

Otrās trešdaļas ievadā “Dinamo” vienība vēlreiz nonāca mazākumā, ko gan šoreiz veiksmīgi izturēja. Pēcāk iniciatīva pakāpeniski pārgāja rīdzinieku pusē, hokejistiem izveidojot lielu skaitu labu vārtu gūšanas iespēju, tomēr tās palika neizmantotas. Biežie uzbrukumi gan ļāva “Dinamo” komandai nopelnīt vairākumu, kurā pie sāncenšu vārtiem tika radīts pamatīgs haoss. Izcelties varēja Pjotrs Sčastļivijs un Līnuss Videls, tomēr Peperle savus vārtus nosargāja.

Mazāk kā četras minūtes pirms trešdaļas beigām komandas palika četru vīru sastāvā, šo situāciju sev par labu izmantojot laukuma saimniekiem, kad vārtus guva Vitnijs. Mazliet vairāk kā minūti pirms došanās atpūtā “Dinamo” komanda tika sodīta ar noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu.

Rīgas klubs šo mazākumu sekmīgi izturēja, bet trešās trešdaļas trešajā minūtē pats tika pie vairākuma. Tajā “Dinamo” komandai uzbrukumi nepadevās, turklāt uzreiz pēc tam vairākumā atkal nokļuva “Soči” vienība. Arī šajā laikā rezultāts nemainījās, bet pēc atgriešanās pilnos sastāvos “Dinamo” izcēlās ar aktīviem centieniem uzbrukt. Tiesa, nopietni draudi Peperles sargātajiem vārtiem netika radīti.

Rīgas kluba uzbrukumu centieni apstājās līdz ar vēl vienu noraidījumu. Lai arī tas veiksmīgi tika izturēts, pēcāk “Dinamo” atgriešanās pie aktīviem uzbrukumiem rezultātu joprojām nedeva. Iespējas izcelties neizmantoja Sčastļivijs un Videls. Citās epizodēs savu komandu glāba Peperle. Tomēr četras minūtes pirms cīņas beigām “Dinamo” izdevās vienus vārtus atgūt, kad vairākumā pēc vārtsarga nomaiņas pret sesto laukuma spēlētāju no distances izcēlās Genovejs.

“Dinamo” turpināja spēlēt ar sešiem laukuma spēlētājiem un prata atgūt vēl vienus vārtus, kad divas minūtes un 20 sekundes pirms cīņas beigām izcēlās Videls. Līdzīgā veidā “Dinamo” centās gūt vēl vienus vārtus, tomēr šoreiz mājinieki tukšos pretinieku vārtus izmantoja, atjaunojot divu ripu pārsvaru un nodrošinot panākumu.

Latvijas klubs ceturtajā spēlē pēc kārtas savu sastāvu nebija mainījis.

Rīgas “Dinamo” komanda bija uzvarējusi iepriekšējās trīs spēlēs pēc kārtas, kas komandai padevās pirmoreiz šosezon, bet kopumā tā 12 oktobra mačos tikusi pie četriem panākumiem.

Tikmēr “Soči” kontā šomēnes ir četri panākumi desmit mačos. Komanda pašlaik ir otrā vājākā turnīrā.

Abas komandas iepriekš 10.septembrī tikās Rīgā, kad viesi bija pārāki ar 2:1.

Šī “Dinamo” komandai ir ceturtā izbraukuma spēļu sērija šosezon. Pirmdien vienība ar 4:3 pārspēja latviešiem bagāto Maskavas “Dinamo” komandu, turpinājumā piektdien spēkosies ar latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas “Lokomotiv” vienību, bet svētdien tiksies ar Podoļskas “Vitjaz” hokejistiem.

Pēc šiem mačiem rīdzinieki atgriezīsies mājās, bet vēlāk 7. un 9.novembrī aizvadīs vēl divas izbraukuma spēles, tiekoties ar Novosibirskas “Sibirj” un Novokuzņeckas “Metallurg” komandām.

Nākamo maču savā laukumā Rīgas “Dinamo” aizvadīs vien 14.novembrī pret Baltkrievijas klubu Minskas “Dinamo”, kam līdz 1.decembrim sekos vēl septiņas cīņas savu skatītāju priekšā.

Pašlaik Rīgas “Dinamo” ar 26 punktiem 23 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 12.vietu, no labāko astoņnieka atpaliekot par trim punktiem. Savukārt “Soči” ar 19 punktiem 19 mačos ir konferences pastarīte, ieņemot 14.vietu.