Rīgas “Dinamo” uzvar tiešo konkurentu cīņā Čerepovecā 0

Noslēdzot savu pirmo šīgada izbraukuma sēriju, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ceturtdien ar rezultātu 4:3 (1:1, 1:1, 2:1) uzvarēja Čerepovecas “Severstaļ” vienību, kas ir rīdzinieku tiešā konkurente cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņas turnīrā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Rīgas “Dinamo” rindās izcēlās Broks Troters, Milans Jurčina, Aleksandrs Jerofejevs un Rodrigo Ābols, kurš guva pirmos vārtus KHL hokejista karjerā, bet Čerepovecas kluba labā vārtus guva Nikolajs Stasenko, Andrēass Tūrešons un Maksims Truņovs.

“Dinamo” sastāvā šajā mačā pēc savainojuma izārstēšanas atgriezās Kails Vilsons, bet kā 13.uzbrucējs tika pieteikts Mārtiņš Cipulis. Maču gan abas komandas sāka gausi, neizceļoties ar bīstamiem uzbrukumiem, bet piektajā minūtē “Dinamo” palika mazākumā. Lai arī mājinieku saspēles vairākumā bija bīstama, Jakuba Sedlāčeka sargātie viesu vārti tika nosargāti. Vienādos sastāvos vienības atkal spēlēja ļoti neizteiksmīgi, tomēr tas neliedza trešdaļas vidū “Severstaļ” atklāt cīņas rezultātu, kad Sedlāčeku ar meistarīgu plaukstas metienu pārspēja Stasenko.

Trešdaļas turpinājumā iniciatīva piederēja “Dinamo” komandai, kas bija manāmi aktivizējusies, tomēr laukuma saimnieku vārtsargs Jakubs Štepāneks allaž spēlēja precīzi. Par spīti tam viesi turpināja spēlēt ļoti aktīvi un laukumā pilnībā dominēja, kas ļāva 23 sekundes pirms trešdaļas beigām Troteram panākt 1:1. Viņš, vārtu priekšā izmantojot Miķeļa Rēdliha individuālo veikumu, līdz ar to guva savus pirmos vārtus pēc atgriešanās Rīgas klubā.

Otrās trešdaļas ievadā Troters izpelnījās noraidījumu, tomēr sekojušajā mazākumā rīdzinieki aizstāvējās sekmīgi, kaut vienā no epizodēm sāpīgi ripa trāpīja pa kāju aizsargam Aleksandram Jerofejevam. Pēcāk pie labām iespējām tika Kaspars Saulietis, Miķelis Rēdlihs un Čārlzs Genovejs, taču Štepāneks savu komandu glāba. Trešdaļas desmitajā minūtē “Dinamo” tomēr savu panāca, kad ātro pretuzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Ābols, gūstot savus pirmos vārtus šajā līgā.

Par spīti “Dinamo” aktīvajai spēlei un radītajām vārtu gūšanas iespējām “Severstaļ” komanda divas ar pusi minūtes vēlāk atjaunoja neizšķirtu, Truņovam izmantojot viesu pasivitāti aizsardzībā. Trešdaļas 14.minūtē “Dinamo” komanda pirmoreiz tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr tajā vārtu gūšanas iespējas netika izveidotas. Atlikušajā laikā lielāks darba apjoms atkal bija Sedlāčekam, tomēr rezultāts nemainījās.

Trešo trešdaļu Rīgas klubs iesāka ļoti veiksmīgi un atguva vadību, jau pēc 49 sekundēm ar ļoti spēcīgu metienu izceļoties Jurčinam. Savukārt trešdaļas ceturtajā minūtē 4:2 ar saviem pirmajiem vārtiem “Dinamo” kreklā panāca Jerofejevs, izmantojot vēl vienu Miķeļa Rēdliha veiksmīgu individuālo veikumu.

Spēles turpinājumā iniciatīva pārliecinoši piederēja laukuma saimniekiem, uz ko “Dinamo” spēlētāji atbildēja ar ļoti pašaizliedzīgu un pacietīgu sniegumu. Droši vārtos allaž darbojās Sedlāčeks, kamēr “Dinamo” sniegums aizsardzībā bija nemainīgi stabils. Mājinieki cīņas izskaņā metās spēlē ar sešiem laukuma spēlētājiem, pēdējā minūtē tiekot arī pie vairākuma. To viņiem izdevās pārvērst gūtos vārtos, kad burzmā precīzs bija Tūrešons. Atlikušajā pusminūtē “Dinamo” spēja pārsvaru nosargāt.

Abas komandas pirmoreiz šosezon savā starpā tikās pagājušajā otrdienā Rīgā, kad laukuma saimnieki bija pārāki ar 2:0.

Pēdējo astoņu maču laikā Rīgas “Dinamo” izdevies tikt pie sešām uzvarām, turklāt tikai vienā no šīm spēlēm komanda nav izcīnījusi punktus. Tikmēr “Severstaļ” vienība pēdējā laikā spēlē nesekmīgi, uzvarot tikai divās no pēdējām desmit cīņām.

Kā zināms, šo izbraukuma sēriju rīdzinieki sāka svētdien, kad pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 svarīgā cīņā apspēlēja latviešu speciālista Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu, savukārt otrdien pārliecinoši ar 0:3 tika atzīts līgas vadošā kluba Maskavas CSKA pārākums.

Pēc šīs cīņas Rīgas komandai sekos piecas spēles savā laukumā, bet noslēdzošie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā.

Rietumu konferencē Rīgas “Dinamo” ar 65 punktiem 50 mačos vismaz uz laiku pakāpusies līdz astotajai vietai, tomēr komandas no septītās līdz 12.pozīcijai ir izvietojušās ļoti blīvi. Tikmēr 11.pozīcijā esošās “Severstaļ” komandas kontā pašlaik ir 62 punkti, taču tai ir viena spēle rezervē.