Kultūra
Mūzika

Rīgas Domā skanēs Arvo Perta Grammy balvu ieguvušais skaņdarbs “Adam’s Lament” 16

Publicitātes foto

Rīgas Domā skanēs Grammy balvu ieguvušā Arvo Perta albuma “Adam’s Lament” (“Ādama žēlabas”) programma, pavēstīja VSIA “Latvijas Koncerti” sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Rudens kamermūzikas festivālā 26. septembrī VSIA “Latvijas Koncerti” piedāvā unikālu koncertu Rīgas Domā, kurā izcili mākslinieki atskaņos mūziku no Arvo Perta albuma “Adam’s Lament”, kas saņēmis prestižo mūzikas ierakstu balvu Grammy. Šajā koncertā apvienosies visi balvu ieguvušā albuma dalībnieki – Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio koris, Igaunijas filharmonijas kamerkoris, vokālais ansamblis Vox Clamantis, Tallinas kamerorķestris, solisti Tui Hirva un Rainers Vilu. Pie diriģenta pults – Arvo Perta daiļrades lielisks pazinējs, daudzu viņa opusu pirmatskaņotājs Tenu Kaljuste. Koncerts notiek sadarbībā ar Nargen festivālu Igaunijā un ir iekļauts Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmā TÊTE-À-TÊTE 2015.

Rudens kamermūzikas festivāla patrons Pēteris Vasks saka: “Perta mūzikā ir dziļš vēstījums. Tā dod stabilitātes sajūtu mūsdienu cilvēkam, kas šajā baisajā tempā ir zaudējis orientierus. Visā pasaulē cilvēki sajūt nepieciešamību pēc šādas mūzikas, kas ir pilna ticības un mīlestības. Esmu tik laimīgs, ka mēs varam būt kolēģi. Es Arvo Pertu pazemīgi saucu par savu vecāko brāli.”

26. septembra koncertā Doma baznīcā būs iespēja iegādāties CD Adam’s Lament par īpašu cenu, piebilda Bružēvica.

LA.lv