×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. decembris, 2014
Drukāt

Rīgas dome atbalstīs Raiņa un Aspazijas jubilejas sarīkojumus

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti atbalstījuši vairāku pasākumu par godu Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai līdzfinansēšanu, kopumā tiem novirzot 4380 eiro.

2015. gads ir Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas gads, kad Latvijas sabiedrība atskatīsies uz dzejnieku paveikto un tā nozīmi patlaban un nākotnē.

Deputāti atbalstīja līdzekļu 1730 eiro apmērā piešķiršanu Rīgas Latviešu biedrības rīkoto Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai veltīto pasākumu īstenošanai, kas paredzēti laikā no 2015. gada 22. janvāra līdz 26. martam. Viens no šiem pasākumiem ir Aspazijas dzejas jauniestudējuma izveide. Līdzekļi nepieciešami arī pasākumu rīkošanā iesaistīto radošo personību atlīdzībai. Projekta kopējās izmaksas ir 3565 eiro.

Biedrība plāno, ka minēto pasākumu apmeklējums būs bezmaksas. Pasākumi tiek rīkoti, lai aktualizētu interesi ne tikai par literatūru, bet paskatītos plašāk uz Raiņa un Aspazijas devumu latviešu kultūrā, skaidro biedrības pārstāvji.

Dzejnieki ir bijuši cieši saistīti ar Rīgas Latviešu biedrību – Aspazija strādājusi par dramaturģi, iestudējusi lugas “Vaidelote” un “Zaudētās tiesības”, par dramaturģisko darbu “Atriebēja” Aspazija saņēmusi Rīgas Latviešu biedrības teātra komisijas pirmo godalgu.
Savukārt Rainis Rīgas Latviešu biedrībā ienācis kā Rīgas Klasiskās ģimnāzijas audzēknis, nākamais dzejnieks dzīvoja pansijā Dīriķu namā un bija ciešā saskarsmē ar biedrības priekšnieku Bernhardu Dīriķi, skaidro biedrībā.

Tāpat deputāti lēma līdzfinansēt tautas deju ansambļa “Zelta sietiņš” deju uzveduma “Iepazīt un iemīlēt Raini un Aspaziju ar deju un dzeju” iestudēšanu, piešķirot lūgtos 2650 eiro.

Koncertuzvedums ir iecerēts skolas vecuma bērniem. Tas sastāvēs no trim daļām, aptverot cilvēka trīs dzīves posmus – bērnību, jaunību un brieduma gadus. Uzvedumā tiks izmantoti animācijas filmu materiāli, radot to mobilu – ar iespēju izrādīt uz Rīgas lielākajām skatuvēm – VEF Kultūras pilī, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, kā arī cituviet Latvijas skolās un kultūras iestādēs, skaidro ansambļa pārstāvji. Projekta kopējās izmaksas ir 5312 eiro.

Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvji uzskata, ka pasākumi ir nozīmīgi Rīgas kultūras dzīvē un godinās latviešu tautas dižgaru piemiņu.

Līdzekļi tiks piešķirti no pašvaldības finanšu līdzekļu rezerves izglītības, sporta un kultūras pasākumu atbalstam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+