×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Rīgas līcis ierindots starp pasaules bīstamākajām zemledus makšķerēšanas vietām

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Pasaulē populārais mednieku un makšķernieku portāls outdoorhub.com apkopojis piecas eksotiskākās un bīstamākās vietas zemledus makšķerēšanai, un – mums pārsteidzoši – starp tām ierindojis Rīgas līci.

Raksta autors Deniels Ksu norāda, ka Rīgas jūra slīcis ir populāra zemledus makšķerēšanas vieta, taču bīstamību radot ledu, kam ir tendence strauji pārvietoties, kā arī pēkšņām temperatūras un vēja izmaiņām. Portāls uzsver, ka pērn glābšanas dienesti tika mobilizēti vairāk nekā 220 uz ledus gabala iesprostotu cilvēku glābšanai, un operācijā nācās iesaistīties arī armijai.

Pārējās četras bīstamās vietas arī no Latvijas skatoties šķiet bīstamas un eksotiskas. Baikāla ezers sarakstā iekļuvis tādēļ, ka vietējo iecienītākās makšķerēšanas vietas ir nomaļas un glābējiem lielākoties nesasniedzamas.

Par Černobiļas ūdenskrātuves iekļaušanu sarakstā nepavisam nebūtu jābrīnās, drīzāk par faktu, ka tur vispār kāds makšķerē, taču raksta autors apstiprina – šadi rūdīti entuiziasti esot.

Ceturtajā vietā iekļuvuši arktiskie ūdeņi, kur makšķerniekus apdraud leduslāči, bet sarakstu noslēdz Amerikas Lielie ezeri, kur, līdzīgi kā Rīgas līcī (un, piebildīsim, sarakstā neiekļuvušajā Peipusa ezerā) makšķerniekus uz ledus gabaliem mēdz aizpūst tālu no krasta.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.8
Alūksne +12.8
Daugavpils +12.8
Saldus +15
Liepāja +14.2
Jelgava +14
Ventspils +15.5
Limbaži +14
Madona +13
Rēzekne +12
+14
+11
+12
Draugiem Facebook Twitter Google+