Rigas Brāļu kapu galvenie vārti.
Rigas Brāļu kapu galvenie vārti.
Foto: LETA

Rīgas pieminekļu restaurācijai un remontiem šogad atvēl 236 659 eiro 0

Rīgas pieminekļu aģentūra šogad Rīgas Brāļu kapos plāno veikt remontdarbus par 203 280 eiro, liecina Rīgas pieminekļu aģentūras darba plāns 2017. gadam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4
Lasīt citas ziņas

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien skatīja jautājumu par Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas pieminekļu aģentūra” darbības stratēģijas 2017.-2019. gadam un darba plāna 2017.gadam apstiprināšanu.

Rīgas pieminekļu retaurācijas, remonta un teritorijas labiekārtošanas darbiem šogad plānots tērēt 236 659 eiro, tai skaitā 203 283 eiro paredzēti darbiem Rīgas Brāļu kapos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Brāļu kapos šī gada otrajā pusē 150 600 eiro paredzēts tērēt teritorijas elektroapgādes un apgaismošanas izbūvei, savukārt no aprīļa līdz oktobrim par 50 680 eiro plānots restaurēt Centrālā kapu lauka D sektora sienu ar uzejām. Gada otrajā pusē par 1000 eiro paredzēts realizēt Veco strēlnieku, Brīvības cīnītāju, Lāčplēša kara ordeņa kavalieru un citu personu pārapbedīšanas procedūru un par vēl 1000 eiro veikt bojāto kapu uzrakstu plākšņu nomaiņu, gravēšani un trūkstošo plākšņu vai informācijas atjaunošanu.

Gada plānā redzams, ka laikā no maija līdz oktobrim paredzēts par Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda finansējumu restaurēt centrālās vārtu kreisās puses skulptūras “Sērojošie jātnieki” priekšējās fasādes malējās daļas, sānu fasādes un aizmugurējās fasādes, kā arī perimetrālā mūra fragmentu gar Aizsaules ielu. Tomēr konkrēts finansējums šiem restaurācijas darbiem aģentūras plānā norādīts nav.

Rīgas pieminekļu aģentūras darbības stratēģijā 2017.-2019.gadam norādīts, ka šogad plānota arī Centrālo vārtu aprūpe – restaurācija un vispārīga uzrakstu plāksnīšu tīrīšana, pieveidošana, nostiprināšana, ko atkārtoti veiks 2020.gadā. Tāpat stratēģijā šogad paredzēta noslēdzošas sienas ar ģerboņu galerijām, skulptūru grupām, bareljefiem vispārīga attīrīšana un aizsargpārklāšana, kā arī A sektora sienas tīrīšana un aizsargpārklāšana.

Savukārt 2018.g adā paredzēta Svētās uguns altāra restaurācija, kā arī Svētās uguns terases, tās perimetrālo ceļu un izbūvju ar uzejām restaurācija. Tāpat nākamgad plānota šūnakmens iesegumu restaurācija pie centrālajiem vārtiem.
Laikā no šī līdz 2019.gadam paredzēts veikt lokālu tehnisko elementu atjaunošanu, bet no 2018.gada līdz 2019.gadam plānots restaurēt svētās uguns altāra atbalsta sienu un atjaunot šūnakmens aizsargpārklājumu.