×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Rīgas skolās Dziesmu un deju svētku laikā izmitinās 25 000 dalībnieku

foto - Letafoto - Leta

Dziesmu un deju svētku laikā 58 Rīgas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēs tiks izmitināti 25 000 svētku dalībnieku, šodien žurnālistus informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde.

Svētku dalībnieku ēdināšanai un izmitināšanai no valsts budžeta atvēlēts viens miljons latu, un aprēķināts, ka dienā vienam dalībniekiem nepieciešami pieci lati, proti, 3,90 par ēdināšanu, bet 1,10 – par naktsmītni.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) minēja, ka Rīgai ir ne tikai gods, bet arī pienākums uzņemt svētku dalībniekus un pilsēta ir gatava šim darbam.

Viņš stāstīja, ka Rīgas pašvaldība šiem svētkiem papildus iztērēs pusmiljonu latus. No šīs summas 230 000 latu ir tautas tērpu atjaunošanas izdevumi, transporta līdzekļa izdevumi ir aptuveni 60 000 latu, tāpat papildus izdevumi ir par ēdināšanu, jo nepilngadīgajiem dalībniekiem ir pavadošās personas. 80 000 latu veltīti pilsēta svētku noformējuma veidošanai, bet 200 000 latu atvēlēti tam, lai svētku dalībnieki bez maksas varētu izmanot sabiedrisko transportu.

Svētku dalībniekiem būs pieejams speciāls e-talons, kas būs paredzēts braukšanai bez maksas Rīgas sabiedriskajā transportā. E-talons būs izmantojams kopā ar dalībnieku ID karti, taču dalībnieki nedrīkst aizmirst, iekāpjot sabiedriskajā transportā, reģistrēt to braucienam.

Melbārde minēja, ka svētku dalībniekiem ar ID karti būs pieejamas vairākas priekšrocības – bez maksas varēs apmeklēt svētku noslēguma koncertu “Līgo” un sadziedāšanās pasākumu, varēs apmeklēt Saieta nama pasākumus Ķīpsalā, svētku nedēļas laikā “Rīgas mākslas telpā” aplūkot izstādi “Dziesma top citādi”, kā arī svētku nedēļas laikā varēs apmeklēt pasākumus Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Tāpat būs iespēja saņemt bezmaksas biļeti braucienam vilcienā Rīgas robežās.

LNKC direktore akcentēja, ka pirmo reizi noslēguma koncertā visas stāvvietas, kas ir aptuveni 20 000 vietu, būs atvēlētas svētku dalībniekiem. Līdz ar to pasākuma apmeklētājiem jārēķinās ar ļoti lielu apmeklētāju skaitu.

Tāpat pirmo reizi Rīgā un vēl citās pilsētās tiks izvietoti lielie ekrāni, kuros tiks translēti svētku pasākumi. Rīgā šādi ekrāni atradīsies Doma laukumā, Esplanādē un Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Rīgā uz ekrāniem tiks demonstrēta arī īpaši sagatavota programma. Tāpat lieli ekrāni svētku laikā būs Jelgavas novada Vilces pagastā, Kuldīgā, Liepājā, Līgatnē, Siguldā, Smiltenē un Valmierā.

Melbārde cer, ka iedzīvotājiem būs liela atsaucība par šo jaunievedumu un tā varētu kļūt par jaunu tradīciju nākamajiem svētkiem.

Bez lielajiem ekrāniem svētku laikā Rīgā darbosies arī seši Dziesmu svētku informācijas centri, kas atradīsies Esplanādē, Ķīpsalas hallē, Vērmanes dārzā, Doma laukumā, Daugavas stadionā un Mežaparkā.

Oficiālā XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku atklāšanas diena būs 30. jūnijs, kad 420 Latvijas apdzīvotajās vietās tiks pacelts īpašais svētku karogs. Savukārt svētku noslēguma dienā 7. jūlijā pašvaldības būs aicinātas pacelt Latvijas valsts karogu.

“Esam vērsušies pie visām Latvijas pašvaldībām un pašvaldību vadītājiem ar aicinājumu 7. jūlijā pacelt Latvijas karogu. Esam pārliecināti, ka dziesmu un deju svētki ir nacionāli nozīmīga tradīcija un pēc šiem svētkiem jāda viss, lai Dziesmu svētku noslēguma diena jau būtu oficiāla atzīmējama diena,” sacīja Melbārde.

Svētku rīkotāji prognozē, ka minimālais šo svētku skatītāju skaits būs 200 000 līdz 400 000 skatītāju. Tajā pašā laikā rīkotāji aicina skatītājus parūpēties par saviem bērniem, kuri paņemti līdzi uz svētku pasākumiem. Vecāki tiek aicināti ne tikai pieskatīti savus bērnus, bet arī, piemēram, bērna kabatās ielikt uzrakstītus vecāku telefona numurus, lai atrašanas gadījumā operatīvi varētu sazināties ar vecākiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+