×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.6°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
19. janvāris, 2018
Drukāt

“Rīgas ūdens”piestāda tūkstošiem eiro lielus rēķinus par lietus notekūdeņiem (6)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Vairākiem SIA “Rīgas ūdens” klientiem piestādīti apjomīgi rēķini par lietus notekūdeņu sistēmas lietošanu teju divu gadu ilgā periodā, turklāt to apmaksai dota nedēļa laika, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Viena no “Rīgas ūdens” klientēm Liene Miķe, kura saņēmusi rēķinu 1053 eiro apmērā, aģentūrai LETA pastāstīja, ka rēķinu saņēmusi 18.janvārī, bet tā apmaksas termiņš noteikts 25.janvāris. “Sazvanot uzņēmumu, mums paskaidroja, ka apmaksa jāveic par lietus notekūdens centralizētās sistēmas lietošanu kopš 2016.gada 1.aprīļa, taču divu gadu laikā šī ir pirmā informācija par šādu jaunu maksājumu,” sacīja iedzīvotāja.

Viņa norāda, ka ik mēnesi veic komunālos maksājumus “Rīgas ūdenim” un regulāri sazinās ar tā pārstāvjiem, taču neviens ne reizi neko nav minējis par šāda nodokļa maksāšanu un arī rēķinos tas uzrādījies nav.

Uzņēmums norādījis, ka nauda piedzīta, balstoties uz 2016.gada 22.martā apstiprinātajiem noteikumiem par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu, kuri paredz, ka no 2016.gada aprīļa jāveic samaksa par notekūdeņu novadīšanu centralizētajā kanalizācijas sistēmā.

Taču tas neizskaidro rēķina kavēšanos un tā izsūtīšanu vien šogad, norādīja Miķe. “Es saprastu, ja rēķins par 2016.gadu tiktu atsūtīts 2017.gada laikā, jo droši vien vajadzīgs aprēķināt nokrišņu daudzumu vai ko citu, taču pērn nekādu ziņu nesaņēmām un pēkšņi viņi dod nedēļu laika, lai viss tiktu samaksāts,” norāda iedzīvotāja. Turklāt, rēķinā esot norādīts, ka uzņēmums vēl tikai grasās veikt īpašuma apsekošanu, lai noteiktu notekas koeficientu pēc kura veic maksas aprēķinu, tad attiecīgi tikšot veikta rēķina korekcija.

Miķe arī neslēpj neizpratni par to, kāpēc rēķins ir tik liels, jo viņu īpašumā notekūdens ienāk tikai no trotuāra puses, bet viss pārējais sasūcoties piemājas teritorijā esošajā 3000 kvadrātmetrus lielajā zemes gabalā.

Konkrētās ēkas iedzīvotājus visvairāk pārsteidzis tas, ka rēķins piestādīts pēc vairāk nekā pusotra gada. 20 mēnešu laikā neviens no uzņēmuma pārstāvjiem teritoriju neesot apsekojis, lai noteiktu iepriekš minēto koeficientu, kā arī rēķinā netiekot norādīts, kā veidojusies samaksas summa.

“Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks aģentūrai LETA apstiprināja, ka šāda veida rēķini iedzīvotājiem ir izsūtīti, taču sīkāku situācijas izklāstu solīja sniegt nākamnedēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Cik zināms lietus ūdeņu kanalizācijas akas nav saitītas ar mājas kanalizācijas akām,tas ir kārtējais Ušakova izgudrojums un jāmaksā būtu pašam Usakovam,par savām neizdarībām.

  2. DRAUSMĪGI,DRAUSMĪGI,CIK TĀLU VĒL IES TĀ RD AR VISIEM SAVIEM PAKALPIŅIEM RNP,RU

  3. Laikam par katru cenu sasmirdusī elite grib izraisīt jaunu bruģa revulūciju.

  4. Vai elpot vēl drīkst?

  5. Kāpēc Ušakovs ar savu bandu nesakārto Rīgas infrastruktūras? Par daudz aizņemts jaucoties ārpolītikā un izglītības polītikā?

    • Ušakov tu pa savm izdarībām degsi elles ugunīs ,kādi notekūdeņi,?kādi 30 kvm ,uz cilvēka kādi NIN.
      Ko mums darīt ,veciem cilvēkiem ,vecajās koka ,mājās ,kur salstam nost?Kur pensijas ,tās saucamās nepietiek zālēm ,un paēšanai,Ko tu vēl izdomāsi sātan?Mūsu mājas celtas 1005 gadā ,kas savu mūžu ir nokalpojušas godam ,ko vēl no mums gribi noplēst?

Draugiem Facebook Twitter Google+