Kultūra
Teātris un kino

Rīko divus filmas “1906” seansus īpaši skolu jaunatnei0

Foto: Agnese Zeltiņa

Kinoteātrī “Splendid Palace” trešdien, 20. martā, notiks divi skolēnu kinolektorija seansi, kuros tiks demonstrēta jaunākā Simtgades filma “1906”, informē Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Turpinot 2018. gada rudenī aizsākto rubriku “Latvijas kino skolu jaunatnei”, šobrīd notiek jauniešu organizācijas “Jest” un kinoteātra “Splendid Palace” skolu jaunatnei veltītā kinolektoriju cikla pavasara sesija, kuras sauklis ir “Nāc ar klasi uz kino un iepazīsti Latvijas filmas kopā ar to autoriem!”

Jaunajā kinolektorija programmā tiek piedāvātas trīs jaunākās Latvijas režisoru filmas un iespēja klātienē tikties ar filmu autoriem. Sarunas ar filmu režisoriem moderē jaunākās paaudzes kino entuziasti – vecāko vidusskolas klašu audzēkņi un studenti, kuri režisorus izjautā par filmu uzņemšanas gaitu, to tematiku un kontekstu, kā arī žanru īpatnībām.

Trešdien, 20. martā plkst. 11 un 14 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē lektorija ietvaros tiks demonstrēta jaunākā un programmu noslēdzošā Simtgades filma, vēsturiskais trilleris 1906″.

Filma stāsta par laiku pēc brāzmainajiem 1905. gada notikumiem, kad soda ekspedīcijas un slepenpolicija ir gandrīz apturējušas sociāldemokrātu kaujinieku darbību. Taču viena grupa līdera Oratora vadībā spītīgi turpina cīņu.

Saistītie raksti

Tiek plānots pārgalvīgs uzbrukums rūpnīcas kasei ar mērķi iegūt līdzekļus cīņas turpināšanai. Par šīs akcijas vadītāju tiek iecelts kaujinieks Pelēkais, kurš operācijas gatavošanas laikā iepazīstas ar dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību.

Seansu ietvaros paredzēta arī saruna ar filmas režisoru Gati Šmitu, sarunu vadīs kinokritiķe Dārta Ceriņa. Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodās, vecuma ierobežojums: 16+

LA.lv