Latvijā
Politika

Rimšēvičs par to, kur bijis mājas apzagšanas laikā un kas pazudis21

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča māja Langstiņos. Foto – LETA

No Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča mājas nozagts ugunsdrošs seifs ar ģimenes fotogrāfijām un video ierakstiem, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto” sacīja Rimšēvičs.

Viņš informēja, ka nozagtajā seifā atradās ģimenei svarīgas lietas – foto albumi, mūzikas un video ieraksti. “Es neturu miljonus seifā mājās,” teica Rimšēvičs.

Tāpat viņš pauda, ka nevēlas nevienu turēt aizdomās, taču norādīja uz to, ka māja apzagta nedēļu pēc tam, kad tajā veikta kratīšana. “Es negribu nevienu turēt aizdomās, bet vienkārši ļoti tuvu sakrīt notikumi,” sacīja Rimšēvičs, piebilstot, ka seifs atradās mājas otrajā stāvā, “nost no acīm”, kā arī to nevarēja iznest viens vai divi cilvēki, bet māja tika apzagta desmit minūšu laikā.

Pēc Rimšēvičs teiktā, laikā, kad apzagta māja, viņš bijis ceļā no kino, kur skatījies filmu “Tumšākā stunda” par Lielbritānijas premjerministru Vinstonu Čērčilu. “Mēs atgriezāmies no firmas un tajā brīdī mums brauca pretī apsargs un sacīja: “Zvaniet policijai. Jūsu māja ir apzagta”,” viņš sacīja.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA stāstīja, ka, iespējams, nozagtajā seifā atradušies materiāli, kurus aizstāvība varētu izmantot Rimšēviča attaisnošanai. Advokāts gan atturējās minēt, kas tieši šie ir par materiāliem.

Saistītie raksti

Advokāts norādīja, ka zagļi acīmredzot zinājuši, kur atrodas aptuveni 200 kilogramus smagais seifs. Advokāts nekomentēja, vai policijai zādzības atklāšanai nodoti arī videonovērošanas kameru ieraksti.

Kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

LA.lv