×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Rindā pēc protēzes

230992_70972

“2003. gadā man veica endoprotezēšanu, bet nu jau apmēram gadu tā pati kāja sāp un ir kļuvusi daudz īsāka, bez kruķa vairs nevaru pārvietoties. Veicu rentgena uzņēmumu, martā aizbraucu pie traumatologa Ventspilī, un viņš paskaidroja, ka protēze izvirzījusies no vietas.

Lūdzu pierakstīt rindā, bet man atbildēja, ka nav valsts kvotas. Varbūt šai laikā ir kaut kas mainījies ar kvotām? Cik maksā otrreizēja operācija?” 
Ausma Kuldīgas novadā

 

Endoprotezēšanas operācijas apmaksā no valsts budžeta pacientiem ar medicīniskām indikācijām to veikšanai steidzamos (ar ārstu konsilija atzinumu) un neatliekamos gadījumos, kā arī plānveidā rindas kārtībā.

Ja pacients nevēlas gaidīt, viņš var rakstiski vienoties ar ārstniecības iestādi par operāciju paātrinātā kārtā, sedzot pusi no endoprotezēšanas izdevumiem.

Valsts apmaksātas endoprotezēšanas operācijas veikšanai nepieciešams nosūtījums no ārsta, kuram ir līgumattiecības ar valsti. Tad pacientam ir jāpierak­stās ārstniecības iestādē, kurā tās veic par budžeta līdzekļiem.

Ārstniecības iestādes plāno pakalpojumu sniegšanu noteiktos periodos, pacientiem nodrošinot vienmērīgu to pieejamību visa gada laikā.

 

Ņemot vērā ierobežotos valsts līdzekļus, ārstniecības iestādes var veidot plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas pretendentu rindas (tajā skaitā endoprotezēšanas operācijas veikšanai), savstarpēji vienojoties ar pacientu par konkrētu laiku.

 

Ja valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai konkrētā ārstniecības ie­stādē ir ilgi jāgaida, pacientam ir tiesības lūgt operāciju veikt citā ārstniecības iestādē, kurai arī noslēgts līgumu ar valsti un kur rindas nav vai tā ir mazāka. Protams, vienmēr alternatīva ir operācija kā maksas pakalpojums.

Valsts apmaksātu ceļa un gūžas locītavas endoprotezēšanu Rīgā veic klīnikā “Gaiļezers”, Traumatoloģijas un ortopēdijas un Rīgas 2. slimnīcā. Ārpus galvaspilsētas šis pakalpojums pieejams Jelgavas, Vidzemes, Madonas, Liepājas, Ziemeļkurzemes, Daugavpils un Rēzeknes slimnīcā.

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka, veicot valsts apmaksātu endoprotezēšanas operāciju, ir noteikta pacienta iemaksa (9,50 latu diennaktī, sākot no otrās dienas) un līdzmaksājums līdz 30 latiem par vienā stacionēšanās reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām manipulācijām. Iemaksa un līdzmaksājums ir arī tad, ja pacients sedz pusi no kopējām endoprotezēšanas izmaksām gadījumos, kad tā notiek paātrinātā kārtībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+