×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Rita Eva Našeniece: Rīga ir Krievijas ārpolitisks veiksmes stāsts (46)

Valta Kleina fotoValta Kleina foto

VIJA BEINERTE: Augusta beigās Vācijas valdība pieņēma jauno civilās aizsardzības koncepciju, pirmo kopš aukstā kara beigām. Būtu naivi un pārgalvīgi domāt, ka Latvija ir mazāk apdraudēta nekā Vācija. Vai mūsu valdība ir veikusi mājasdarbu? Vai Latvija ir gatava ārkārtas situācijai?

RITA EVA NAŠENIECE: Ja valdība būtu veikusi mājasdarbu, jebkurš no mums zinātu, kas jādara ārkārtas situācijā. Bet nezina vis. Pieņemu, ka valdībā izpratne par situāciju ir, taču politiskais gļēvums neļauj skaidri noformulēt to, kādā situācijā patlaban atrodamies. Vācijas civilās aizsardzības koncepcijā tiek runāts ne tikai par ūdens krājumiem un sauso pārtiku, kā to atskaņoja mūsu mediji, bet arī par iedzīvotāju sadarbību ar valsts bruņotajiem spēkiem. Kā tas izpaustos, piemēram, Rīgā?

Rīga daļēji jau kļuvusi par politisku Krievijas domēnu. Tā ir pilsēta ar diskriminēto un privilēģo iedzīvotāju daļu. Paskaties, kas notiek dažādos segmentos! Latviešu bērnudārzos ir trīsreiz garākas rindas nekā krievu bērnudārzos. Tas nozīme, ka latviešu māmiņas nevar atgriezties darbā. Šādas ekonomiskās lamatas nolemj ģimeni sarežģītākai eksistencei un spiež ārā no Rīgas. Labākajā gadījumā uz Pierīgu, ļaunākajā – uz ārzemēm. Latviešu skolās klasē ir divreiz un trīsreiz vairāk skolēnu nekā krievu skolās, taču skolotājs saņemt tādu pašu algu. Un, ja būs ģimene, kas svārstās, kurā skolā laist bērnu, tā var lemt par labu krievu skolai, kur skolotājs ir mazāk noguris un jūtas labāk. Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijā, kur nepieaug iedzīvotāju skaits. Lielpilsētas aug uz urbanizācijas rēķina. Bet latviešu jauniešiem no provinces Rīga ir naidīga vide, un viņi pamet Latviju. Kā šādā politiski inficētā teritorijā ar nesamērīgu Krievijas ietekmi izpaustos sadarbība ar valsts bruņotajiem spēkiem?

– Ja agresīva, revanšisma pārņemta impērija ir iegājusi kara fāzē, tā turpina vienu pēc otra norīt katru nākamo ģeopolitisko kumosu. Ušakova teksti liecina, ka viņš piedalās hibrīdkarā. Ušakovs ir Kremļa propagandas kampaņas marionete. Tie ir tikai daži no taviem izteikumiem. Arvien skaidrāk kļūst redzams, ka etniskais konflikts sašķeltajā Latvijas izglītības sistēmā ir radīts. Tas skar ne tikai valodu. Ja krievu skolās mācītu patieso vēsturi, 9. maijā Pārdaugavā nebūtu visu to svinētāju, vai vismaz jaunieši tanī visā nepiedalītos.

– Precīzi. Kāds man tuvs cilvēks reiz teica: Rīgā ir sajūta, it kā mēs atrastos klusajā pilsoņu karā. Ar tiem kariem – ne tikai ar pilsoņu, ar jebkuru karu – ir tā: vienmēr ir kāda zona, kurā tu karu nemaz nejūti un pieņem, ka tā nav. Vietējā kultūras un mākslas vide. Vai piemēram darbavieta, kur visi runā vienā valodā. Ārpus šīs izolētās vides ir cita situācija, taču tam, kas uzturas šādā vidē, šķiet, ka problēma ir pārspīlēta.

Ušakovs kādu laiku ir bijis kompromisa figūra starp Kremli un formālo Latvijas varu. Taču viņš jau sen ir pārkāpis arī šīs visai divdomīgās lomas robežas un kļuvis par hibrīdkara marioneti. Krievijai nav daudz ārpolitisku veiksmes stāstu. Patiesībā to patlaban nav gandrīz nemaz. Bet Rīga ir Krievijas reāls ārpolitisks veiksmes stāsts.

Un tad vēl kleptokrātijas temats kā paralēlais stāsts: uz Ušakovu un viņa laulāto draudzeni, biroja vadītāju, skatos kā uz bijušo Rumānijas Čaušesku pāri.

– Valsts pastāv, kamēr tā spēj nosargāt savas robežas. Nācija eksistē, kamēr tā spēj nosargāt savu garīgo kodolu. Bet Kremlis visu laiku skatās, cik tālu tas drīkst iet. Re, šo te pieļāva, tad nu mēģināsim nākamo.

– Problēma nav ne migranti, ne Krievija. Problēma ir mūsu – it īpaši politiķu – psiholoģija. Tā ir traumētu cilvēku psiholoģija, kas vienmēr atradīs iemeslu, kāpēc jāpakļaujas varmākam. 9. maijā notiks svinības pie okupācijas armiju slavinoša pieminekļa, kur tiks vicināti Ukrainas separātisko reģionu karogi, bet Ārlietu ministrija tik radoši izlasīs 1994. gada Latvijas un Krievijas līgumu ar vēlākiem papildinājumiem, ka atradīs to, kā tur nemaz nav. Līgumā tiek runāts tikai un vienīgi par apbedījumiem un tiem memoriāliem, kas attiecas uz apbedījumiem. Nekur, nekad un nekas nav ticis runāts par režīma pieminekļiem. Tā ir parasta starptautiska prakse. Šajā kontekstā mani biedē nevis Krievija, bet Ārlietu ministrija. Pareizāk sakot, biedē radošā upuru psiholoģija. Tādu var izvarot, nogriezt viņam kāju, izņemt nieri, bet viņš teiks: nierīti atdevu, varbūt man tagad nesitīs pa seju. Bet beigās tomēr dabū pa seju, un atdotā nierīte (Abrene, Okupācijas armijas piemineklis utt.) nav līdzējusi. Kamēr šādi cilvēki būs pie varas, valsts drošība ir apdraudēta. Kas bija Ušakovs? Parasts lāga zēns, krievu žurnālists ar frizūru un brillīti. Viņš domāja, ka Šlesers varētu būt mērs, pats to Šleseram piedāvāja. Ušakovu par bargo, nekaunīgo un cinisko krievu kungu pataisīja latviešu mediju un politiķu pakalpīgā attieksme.

– Turpinot apbedījumu tematu: tu nesen iestādīji puķes pie visu laiku labākā Rīgas mēra Džordža Armitsteda kapa. Vai esmu pareizi sapratusi – Skanstes tramvaja līnija ietu tieši gar viņa kapu?

Jā vēlies uzzināt, ko RITA EVA NAŠENIECE atbildēja uz šo un vēl daudziem citiem jautājumiem, lasi jaunāko “Mājas Viesa” numuru vai seko saitei, uzklikšķinot ŠEIT!

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. истину глаголит Rita. ar to piebildi, ka sovaku okupan†u o†priskiem patīkamus un latviešiem nepatīkamus apstākļus (viss kā ārzemēs, OK, mazliet vairāk pieķēzīts un aprakstīts ar “”я сдесь был! Слава”, “xyй”, “nизди гансов, спасай Латвию!”, “сосу xyй – 29ХХХХХ”, “29ХХХХХ – Ольга, безотказно!”, bet nav jāprot inosrāņu valoda, var iztikt ar savu vienīgo – ar Pu†lerlandes vals†s valodu!) gan rada apzināti, gan arī tā dabistiska blakne Padumjo Savienības, nu jau pos†padumjo cilvēku nistukācijas izpausmēm. pie teiktā un sacītā varu vēl piebilst, ka man nav naida pret krieviem (ne pret pilsoņiem, ne pret nepilsoņiem (paliek gan neskaidrs, ko nepilsoņi dara Latvijā!)), kuri runā tikai vai pārsvarā krieviski, kamēr viņi runā savā starpā, nekačā pravas un piecieš, ka ne visi latvieši prot un arī ka ne visi latvieši, kuri prot, grib ar viņiem runāt / viņiem atbildēt viņu vienīgajā valodā. skat., kā pirmās brīvvalsts laikā! sliktā ziņa ir, ka “потомственный’ji” Latvijas krievi ne [tikai] to labāko pārņēmuši no Padumjo Savienības civilokupan†iem. un lai nesprēgā, ka [arī] maksā nodokļus – latvieši nav vainīgi pie tā, ka viņu senči nevietā apbērnojušies un galu galos, viņi var braukt pie Pu†lera un maksāt nodokļus viņam. un turēt mutes savā valodā!

 2. Sveicien no Nikolaj Atbildēt

  atmodas patriots 9. oktobris, 2016 09:52
  Atbildēt

  Par šās dāmas izteikumiem jāierosina krimināllieta par naida kurināšanu starp tautām un mūsu valsts galvaspilsētas nomelnošanu.Šī dāma acīmredzot pilda kaimiņvalsts mēdiju hibrīdkara politiku

  Jā, tevi okupantu un slepkavnieku – interfrontes patriotu tiešām gaida tiesa un karātavas un noteikti to sagaidīsi,ja ar savu kremļa bandu negūsi aizmukt un rašku -parašku, kurā tādus izdzimteņus ražo sev lielgabalgaļai

 3. Par šās dāmas izteikumiem jāierosina krimināllieta par naida kurināšanu starp tautām un mūsu valsts galvaspilsētas nomelnošanu.Šī dāma acīmredzot pilda kaimiņvalsts mēdiju hibrīdkara politiku.

  • Naidu kurina tie, kuri Rīgas pilsētā veido situāciju, kurā latviešu dārziņā rindas ir trīs reizes garākas kā krievu dārziņā. Naidu kurina tie, kuri ir pie varas Rīgā.

 4. Pietiek drebēt migās! Atbildēt

  Ja Latvijas tauta nepadzīs sarkanos zagļus, libersatus un nodevējus, tā iznīks un tiks izlaupīta līdz pēdējam santīmam!

 5. Precīzi un godīgi aprakstīti mūsu līdēji un nodevēji valdībā!

 6. Latvieši, ārstējieties! 6. oktobris, 2016 13:50
  Atbildēt

  90% no latviešiem ir slimi ar Stokholmas sindromu! Tieši tāpēc daudzi latvieši mīl krievu okupantus un kolonistus. Slimajam latvietim ir svarīgāka krievu okupanta un kolonista labsajūta, bet nevis cita latvieša vēlme pēc dzīves latviskā Latvijā. Man ir bijis tā, ka aicinu veikt deokupāciju un dekolonizāciju, bet tuvi radi latvieši ir žēlīgi teikuši: “Bet kur tad tu tos okupantus sūtīsi? Viņiem šeit ir māja un darbs, skola, draugi, tu esi necilvēks!”. Un tad es teicu: “ja jums tuvāki un mīļāki ir okupanti un krievu šovinisti, nekā es un citi latvietieši, kuri grib dzīvot latviskā Latvijā bez okupantu un kolonistu klātbūtnes, tad es ar jums sarauju radniecības saites!”. Radi apstulba un beidzot saprata, ka viņi ir visīstākie okupantu un kolonistu pakalpiņi, zābaku laizītāji un muļķi bez pašcieņas.

 7. Izskatās, ka N.Ušakova pakalpiņiem uzdots sekot līdzi R.E.N. viedokļu slejām. Tā viņi tiek nosūtīti visur. Strādā cītīgi.
  Bet par mūsu politikķiem, kuriem acīmredzot pietrūkst gribas cīnīties par Rīg, ko lai domā?
  R.E.N. nenogurstoši dara visu iespējamo, lai atmodinātu letarģiskajā miegā gulošos.
  Bet, ko lai dara, ja pat teātra kritiķe S.Radzobe izmanto katru gadījumu, lai apsauktu N.Ušakova, Saskaņas un GKR kritiķus. Kā sardzē nolikta. Tādi esam.

 8. Saruna laba. Skaidrākā valodā, kā pieņemts murgot Latvijā. Rīga ir ne tikai Krievijas veiksmes stāsts, bet mirstoša pilsēta, nu tas tekstā pateikts labi. Vispār šis citāts ir reāli precīzs: “Problēma nav ne migranti, ne Krievija. Problēma ir mūsu – it īpaši politiķu – psiholoģija. Tā ir traumētu cilvēku psiholoģija, kas vienmēr atradīs iemeslu, kāpēc jāpakļaujas varmākam. 9. maijā notiks svinības pie okupācijas armiju slavinoša pieminekļa, kur tiks vicināti Ukrainas separātisko reģionu karogi, bet Ārlietu ministrija tik radoši izlasīs 1994. gada Latvijas un Krievijas līgumu ar vēlākiem papildinājumiem, ka atradīs to, kā tur nemaz nav. Līgumā tiek runāts tikai un vienīgi par apbedījumiem un tiem memoriāliem, kas attiecas uz apbedījumiem. Nekur, nekad un nekas nav ticis runāts par režīma pieminekļiem. Tā ir parasta starptautiska prakse. Šajā kontekstā mani biedē nevis Krievija, bet Ārlietu ministrija. Pareizāk sakot, biedē radošā upuru psiholoģija. Tādu var izvarot, nogriezt viņam kāju, izņemt nieri, bet viņš teiks: nierīti atdevu, varbūt man tagad nesitīs pa seju. Bet beigās tomēr dabū pa seju, un atdotā nierīte (Abrene, Okupācijas armijas piemineklis utt.) nav līdzējusi. Kamēr šādi cilvēki būs pie varas, valsts drošība ir apdraudēta.” Šo vajadzētu pa laikam pārlasīt.

 9. Pirlnīgs sviests…

 10. .. tā Našeniece. Vēl nesen pārmeta Vējonim, ka viņa Madonas akcents esot … krievisks.
  Rīdzinieki vēlēšanās parādīs, kam tad taisnība. 🙂

  • Vējoņa akcents ir krievisks, nevis valodā, bet izdarībās. Un tad šai kundzei ir taisnība.

  • Krievisks akcents “izdarībās”? 🙂 Jūtams, ka mans oponents ir lingvists. Ārprāts, ko es te vispār daru …

  • visiem depu†ā†iem – poli†iķiem Pu†lerlandes vals†s valoda vienīgā inosrāņu valoda un tiem, kuri provē “runāt” Englanderu valodā pēc pisaņinas фonētiskajā transskripcijā, “Moscow пронаунсиэйшен” (Дип Пёрпл, Дып Паапл vai Дэеп Пурлэе, Изабель Юпер, Тина Тёрнер, Билли Кобан,). bet Aizvējonim – Caurvējonim māte krieviete no Pleskavas, no turienes arī akcents.

 11. arstejies, nasheniece... Atbildēt

  valsts ir kolonizēta un izpostīta.demografija bedrē.robezu un savas naudas nav.zviedru bankas ar lielveikaliem aizpumpe prom naudu…Palīgā, krievi nāk)))))

 12. Latvieši, ārstējieties! Atbildēt

  90% no latviešiem ir slimi ar Stokholmas sindromu! Tieši tāpēc daudzi latvieši mīl krievu okupantus un kolonistus. Slimajam latvietim ir svarīgāka krievu okupanta un kolonista labsajūta, bet nevis cita latvieša vēlme pēc dzīves latviskā Latvijā. Man ir bijis tā, ka aicinu veikt deokupāciju un dekolonizāciju, bet tuvi radi latvieši ir teikuši: “Bet kur tad tu tos okupantus sūtīsi? viņiem šeit ir māja un darbs, skola, draugi! tu esi necilvēks!”. Un tad es teicu: “ja jums tuvāki un mīļāki ir okupanti un krievu šovinisti, nekā es latvietis, kurš grib dzīvot latviskā Latvijā bez okupantu un kolonistu klātbūtnes, tad es ar jums sarauju radniecības saites!”. Radi apstulba un saprata, ka viņi ir visīstākie okupantu un kolonistu pakalpiņi, zābaku laizītāji un muļķi bez pašcieņas.

 13. Cilveeki kas iebrauc no arzemeem saka ka Riga vinjiem atgadina 90tos gadus. Taada atpaklikusi. un te nu var teikt paldies visiem meriem it ipasi pedejam, kurs pataisija Rigu par realu kloaaku

  • Конечно, конечно. В заблёванных пабах Англии и Ирландии онозначно красивее.

 14. Gra.pists Urlovics atkal klat, ar LA kvelu atbalstu, jo citus tie dzes…, kezas uz Latviju, latviesiem un visu sapratigo civilizaciju

 15. Paldies. Kaut būtu vairāk drosmīgu cilvēku, kuri apvienotos un runātu nepārtraukti par to. Pāši mēs esam vainīgi pie šīs situācijas, jo Lembergs nav vēl tiesāts, taču atbalstītāji viņam ir ak vai cik daudz, galvenais, ka Ventspils skaisti sakopta. Sapuvusi domāšana.

 16. nabaga grafistiņš pat nav sapratis, ka tie ir nevis divi raksti, bet divi fragmenti no viena raksta – tāda nu viņam tā latviešu valodas zināšana:)))

 17. Какая «прелесть». Две фотошопные бабульки с увлечением и энтузиазмом занимаются раздуванием русофобства и увеличением нетерпимости в обществе. Уже вторая статья подряд. Ах, ну да, скоро же выборы, срочно нужен яркий и чёткий враг, без этого никак. А экономика не важна и не нужна, так зачем про неё говорить. А тут всё просто. Вот вам империя зла во главе со злым Путиным и его «верная рука» в Риге, такой же тиран как и Чаушеску – Ушков. Просто браво.
  Две бабульки вышли на тропу пропагандисткой войны. Две «умные дуры» это страшная сила.

  • tikai krievu ģerevņās sievietes tiek sauktas par babuļkām, Latvijā dāmas tiek sauktas par dāmām

   • Когда мне платят за манеры, веду себя как дипломат, а когда я кремлебот, все наоборот!

    • Могли бы постараться и срифмовать хотя бы. Вы вор сударь! Воровать чужие ники нехорошо! Вор должен сидеть в тюрьме.

    • Tādi ,,diplomāti” pie mums Latvijā uzradās sākot ar 1940.g.,vispirms Antonijas ielā,tagad internetā ar dažādiem pseidonīmiem…tā kā nekā jauna!

 18. Skumji. Iebraucot Rīgas autoostā, iebraucēju sagaida skaļas krievu popsa dziesmas un visur, visur dzirdama krievu valoda. Nav iebildumu pret krievu valodu, bet justies kā Kalugā ja esi Rīgā, tas jau par daudz.
  Vai latviešu bērniem nav latviešu vecāku? Vai vecāki nevar teikt savu vārdu? Vai nav arī Latvijas Republikas Izglītības ministrijas?
  Atdidiet Rīgu bez cīņas???

  • Tieši par to domāju, kas noticis ar šiem latviešu vecākiem Rīgā, kas pat savu bērnu nākotnes dēļ nav spējīgi kaut ko izdarīt, bet bērnus nolemj kāju pameslu liktenim?

 19. Veiksmes stāsts tas ir arī kompartijas un komjaunatnes darboņiem un naturalizētājiem.

 20. Tas veiksmes stāsts sākās 1710.g., arī latviešiem:
  “….Livonija sabrūk jeb padodas dažādām varām, šejienes vācieši padošanās līgumā panāk ierakstu, ka šeit dzīvo viena tauta ar vienu valodu. Un tie ir vācieši. Bet 1710. gadā, kad padošanās līgumu jau raksta Šeremetjevs, vācieši arī grib ierakstīt šos pašus vārdus par vāciešiem kā vienu tautu ar vienu valodu, taču tas viņiem vairs neizdodas, tāpēc šajā padošanās līgumā jau figurē latvieši.” Rita Grāvere, antropoloģe
  ( Mēs esam tādi neērti Eiropai. Delfi.lv)

 21. Iedomājaties sevi kā izmukušu vergu,vēl ir jābaidās,var noķert ,nopērt,savažot,pat pakārt.Nelāga sajūta,jāatrod droša vieta ,kur paslēpties,bet tādu vietu nav daudz,arī uzticamu cilvēku,kas palīdzētu ,nav.Bet tagad iedomājieties vergturi,kas agrā rīta stundā atrod,ka visi viņa vergi ir pazuduši,aizmukuši.Vai tā viņam nav traģēdija? Varat to saukt par ģeogrāfiski politisku,jo nav jau jausmas,uz kuru debespusi katrs ir aizgājis.Liktens ļauni izrīkojies ar abām(?) pusēm.Kurā pusē esi tu?

 22. Paldies autorei!Precīzāk neviens nav pateicis. Tikai žēl,ka to visu nedzird un arī nevēlas dzirdēt mūsu naudas kārie vadoņi.

 23. Tad viņas uzvārds ir Našniece vai Našeniece?

  • Daži izmanto LR-1 Tomsona paņēmienu ar idiotisku jautājumu izsist no domas. 🙂
   Diez, kurš no kura mācījies ?
   Jeb abi no vienas brigādes ??

Draugiem Facebook Twitter Google+