Kultūra
Mūzika

Robertino Loreti paziņojis par aiziešanu no skatuves. Noklausies viņa populārākās dziesmas!0

Foto: Wikimedia Commons

Itāļu dziedātājs, 60. un 70. gadu estrādes zvaigzne Robertino Loreti paziņojis par aiziešanu no skatuves, raksta “Gazeta.ru”.

Nesen notikušajā mākslu festivālā “Slavjanskij bazar”, kurā piedalījās arī latviešu kultūras pārstāvji, dziedātājs paziņojis, ka pametīs skatuvi, jo veselība vairs neļaujot ceļot.

Nesen pārciesta insulta dēļ Robertino Loreti cietusi kustībspēja, un viņam bijusi nepieciešama palīdzība, lai uzkāptu uz skatuves, bet dziedot balstījies uz krēsla atzveltnes un spieķa.

Rudenī Loreti plāno doties atvadu koncerttūrē, pēc kuras pievērsīšoties biznesam. Jau 70. gados dziedātājs uz desmit gadiem pārtrauca muzicēt, pievēršoties kino producēšanai, kā arī netālu no mājām atvēra pārtikas preču veikalu, saldējuma kafejnīcu un maizes ceptuvi. Taču tagad Loreti plāno kļūt par pasniedzēju, tostarp viņam jau esot piedāvājums no Sanktpēterburgas Mūzikas akadēmijas.

Robertino Loreti dzimis 1946. gada 22. oktobrī daudzbērnu ģimenē. Sešu gadu vecumā zēns sāka dziedāt baznīcas korī, divus gadus vēlāk zēns ar dzidro balsi nokļuva Romas operas korī, bet 14 gadu vecumā, uzstājoties kādā Romas kafejnīcā, viņu pamanīja itāļu komiķis Toto un dāņu TV producents Sairs Volmērs Sērensens, kurš pierunāja Robertino tēvu noslēgt ar viņu līgumu. Tā jau pusaudža vecumā Robertino Loreti sāka koncertceļojumu sēriju, sniegdams pat pa trim koncertiem dienā. Dānijā viņš arī filmējās un ierakstīja vairākas plates, nokurām pasaules slavu uzreiz ieguva “‘O sole mio”.

Jau 15 gadu vecumā Loreti uzstājās Kārnegiholā Ņujorkā, un tad viņu beidzot pamanīja arī tautieši.

“Jaunā Karuzo” zēniskais tembra, protams, mainījās balss lūzuma laikā, taču Loreti turpināja karjeru jau kā baritons. Tiesa, tik slavens kā bērnībā viņš vairs nekad nekļuva, tomēr koncertceļojumi gan ASV, gan pa Eiropu turpinājās, un īpaši iecienīts Loreti vienmēr bijis Krievijā.

Lūk, sešas slavenākās Robertino Loreti izpildītās dziesmas.
“‘O sole mio”

“Mamma”

“Ave Maria”

“Santa Lucia”

“La Paloma”

“Jamaica”

LA.lv