×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Roberto: Jūtos kā itāllatvietis


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

2004. gada 16. jūlijā žurnāliste Linda Krūmiņa uz sarunu bija aicinājusi itāli Roberto Meloni, kurš Latvijā tobrīd bija pavadījis tikai pāris gadus. Tagad, gandrīz pēc astoņiem gadiem, atkal aicinājām viņu uz sarunu. 


 

– Jūtos kā itāllatvietis, – smaidot teic Roberto pēc vairāk nekā desmit gadiem Latvijā. Īpaši tuva sirdij viņam esot Latgale. Varakļānos svinējis Jāņus un vadījis pilsētas svētkus, un juties tur gluži kā dzimtajā Sardīnijā. Cilvēki tikpat sirsnīgi, atvērti un vienkārši. Kāpēc Roberto nolēma Latvijā apmesties uz palikšanu?

– Man jāatzīst, te dzīvojot, esmu diezgan daudz sasniedzis. Pēc dalības “Talantu fabrikā” viss notika tik strauji. Turklāt es arvien vairāk un vairāk integrējos vietējā sabiedrībā. Galvenais, kāpēc te paliku, ir cilvēku mīlestība, kuru izjutu.

Atceros, nedēļas nogalē iznācu ārā no “Talantu fabrikas”, iegāju Ģertrūdes ielas “Rimi”, kam līdzās dzīvoju. Pēkšņi vesels bars cilvēku nāca man klāt, sveicinājās un teica labus vārdus. Daudz mīlestības no ļaudīm saņemu joprojām. Jūtu, ka daudziem patīk tas, ko daru. Ir arī tādi, kam nepatīk, bet galvenais, ka šeit, Latvijā, esmu apmierināts ar savu dzīvi. Turklāt, pateicoties internetam un skaipam, pasaule jau arī vairs nav tik liela. Kad vien vēlos, aprunājos skaipā ar mammu un šķiet – viņa ir tepat līdzās. Ja ļoti sailgojos pēc Sardīnijas, pēc trīs stundām varu būt tur, – labā latviešu valodā stāsta Roberto.

Šobrīd viņš turpina darboties deju grupā “Spirit Show”, kā arī piedalās dažādos projektos, no kuriem pēdējā laikā veiksmīgākais bija pagājušā gada beigās notikusī šlāgeraptauja. Mūziķu apvienība “Rozes kaislības” tajā plūca uzvarētājas laurus. Nesen Roberto plašākai publikai prezentēja savu jauno kabarē programmu Čikāgas gangsteru stilā. Dziedātājs joprojām turpina mācīties pie vokālā pedagoga Andra Daņiļenko, bet treneres Oksanas vadībā uzlabo fizisko formu. Viņš ik pa laikam mēro arī ceļu uz Ukrainu, kur publika ļoti atsaucīgi uzņem Roberto dziedātās itāļu dziesmas.

Roberto vecāki Sardīnijā pirms pāris gadiem metuši mieru savai dzīves nodarbei – aitkopībai, un nu bauda laimīgas vecumdienas. Nesen nosvinējuši piecdesmito kāzu jubileju. Arī Roberto trīs māsas un brālis mīt Sardīnijā, un visi priecājas par jaunāko brāli, kurš veiksmīgi iedzīvojies citā zemē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+