×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
16. oktobris, 2016
Drukāt

ES robežsardze sākusi darbu. Vai piedalīsies Latvijas robežsargi? (1)

Foto - EK Audiovizuālais dienestsFoto - EK Audiovizuālais dienests

Somijas un Slovēnijas robežsargi jaunās aģentūras atklāšanā Kapitana Andrejevo pilsētā Bulgārijā – mazā ķīlī, kas ietiecas Turcijas un Grieķijas teritorijās.

Deviņi mēneši – tas Eiropas Savienības institūcijām ir nepieredzēts ātrums, ar kādu tās spējušas no ierosināšanas brīža līdz izpildei iedarbināt Eiropas Robežu un krasta apsardzi.

Pagājušonedēļ uz Bulgārijas robežas ar Turciju darbu sāka vēl divsimt jaunās aģentūras darbinieku ar piecdesmit transporta līdzekļiem – tur ved galvenais sauszemes maršruts uz Eiropas Savienību.

Aģentūra ar iepriekšējo nosaukumu “Frontex” uz ES ārējās robežas ar Turciju jau līdz šim nodarbināja 699 robežsargus Grieķijā un 177 – Bulgārijā. Vēl 666 robežsargi dien Itālijā un Rietumbalkānos. Jaunajai aģentūrai ir gan vairāk darbinieku, vairāk tehnikas, lielāks finansējums un arī plašākas pilnvaras (līdz šim “Frontex” varēja darboties tikai kopā ar dalībvalsts robežsargiem, turklāt tiesības aizturēt bija tikai pēdējiem).

Eiropas Robežu un krasta apsardzes galvenais uzdevums būs novērst pārrobežu noziedzību – cilvēku kontrabandu, migrantu nelegālu iekļūšanu ES, terorismu. Tā varēs uzrunāt patvēruma meklētājus, lai atklātu kontrabandistus. Tā varēs uzsākt aizturēšanas operācijas, iesaistot citu valstu robežsargus. Tā tiks iesaistīta arī noraidīto patvērumu pieprasītāju atpakaļatgriešanā. Krīzes situācijās jaunajai aģentūrai jāspēj mobilizēt vismaz 1500 robežsargu ar tehnisko bruņojumu.

Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras izpilddirektors Fabriss Ledžeri atklāj, ka arī Latvija pieteikusi savus robežsargus pirmajām operācijām, tāpat kā Grieķija, Vācija, Somija, Slovēnija un Rumānija. Tā kā bija jāizvēlas trīs dalībvalstis – dažādas pēc lieluma, ģeogrāfiskā novietojuma un atšķirīgu situāciju uz robežām, aģentūra izvēlējusies slovēņu, vācu un somu robežsargus.

Kristīne Pētersone, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore norāda: “Latvijas robežsargi līdz šim ir piedalījušies “Frontex” operācijās, un arī tagad piedalās Eiropas robežsardzes operācijās. Kamēr tās rit, mēs konkrētu mūsu dalībnieku skaitu neizpaužam.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+