×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Rolanda Čakontes skumjais afroblūzs Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. aprīlī Rīgā uzstāsies Kamerūnā dzimušais blūza mākslinieks Rolands Čakonte, kurš koncertēs kopā ar grupu “Roland Tchakounte Quintet”. Uz Rīgu mākslinieks ved Āfrikas tautasdziesmu un amerikāņu blūza unikālu savienojumu – afroblūzu.

Virtuozais ģitārists un dziedātājs Rolands Čakonte (1960) unikālā veidā apvieno afrikāņu radītās blūza tradīcijas, kas dzinušas saknes Ziemeļamerikas plantācijās, un skanīgo dzimto valodu jeb “bamiléké”. Tieši neparastais vokālais sniegums un interesantais fonētiskais skanējums savienojumā ar blūza melodijām klausītāju ausīm rada lielāko baudījumu.

R. Čakonte jau no bērna kājas uzsūcis talantīgāko afroamerikāņu mūzikas esenci – viņa autoritātes ir blūza dižgari Čārlijs Patons, Roberts Džonsons, Džons Lī Hūkers. “Bērnībā man ļoti patika klausīties tautasdziesmas, ko dziedāja manā ģimenē. Visapkārt skanēja arī “sahel” mūzika, kuras pirmavoti nāk no Senegālas, Gvinejas un Mali nomadu cilšu folkloras. Kādudien izdzirdēju Džona Lī Hūkera ierakstus un, saliekot viņa blūza vēstījumu kopā ar savas tautas mūzikas tradīcijām, atskārtu, ka esmu atradis savu izteiksmes valodu. Āfrikas un Amerikas blūza aplis ir noslēdzies,” stāsta pats Čakonte.

Kamerūniešu mūziķa dziesmās virmo smeldze, dziedātāja personīgā pieredze, pametot dzimto ciematu, māti, septiņus brāļus un māsas, lai dotos noslēpumiem un piedzīvojumiem pilnā ceļojumā uz Eiropu. Sākumā tas noticis nelegāli, bēgļu pārpildītā laivā, tomēr brauciens bija lemts neveiksmei. Pēcāk Rolands nokļuvis Parīzē ar lidmašīnu. Čakontes stāstus veido cīņa par izdzīvošana urbānajos džungļos, skumjas pēc mīļajiem, un tie neatstāj vienaldzīgu nevienu, kas tos sadzird.

Tikmēr pats Čakonte apgalvo – lai arī viņa mūzika var skanēt skumji, viņš neesot “drūms tips”, drīzāk optimists. “Tomēr nevar slēpties no dzīves realitātes aiz optimista maskas, melojot sev un citiem. Tieši to es vēlos teikt ar savām dziesmām. Izdziedāt skumjas ir vislabākais veids, kā no tām atbrīvoties,” par savu mūziku saka Čakonte.

Pašlaik mūziķa radošo biogrāfiju papildina pieci solo albumi un neskaitāmi koncerti visā pasaulē, ieskaitot uzstāšanos prestižās vietās, tostarp “Jazz Cafe” Londonā, “New Morning” klubā Parīzē, festivālos “Blues Sur Seine” un Čikāgas blūza festivālā. Rīgā R. Čakonte ieradīsies kopā ar uzticamajiem grupas biedriem jeb apvienību “Roland Tchakounte Quintet”.

Varbūt noder

Koncerts: 17. IV 18.00 koncertzālē “Rīga”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 – 22

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+