×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Ropažu iedzīvotāji protestē pret 54 koku ciršanu; pašvaldība aptur darbus (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vairāki desmiti Ropažu novada Mucenieku iedzīvotāji ir nemierā ar pašvaldības lēmumu iepriekš plānoto sešu koku vietā dzīvojamo māju tuvumā nocirst daudz vairāk koku. Lai arī iedzīvotājiem uz laiku izdevies apturēt ciršanu, pašvaldība no saviem plāniem nav atteikusies. Tiesa, tā sola iedzīvotājus iesaistīt turpmākajā teritorijas labiekārtošanā un vienoties par pusēm pieņemamāko risinājumu.

Koku ciršana sākta pagājušajā nedēļā, kad iepriekš plānoto sešu koku vietā nozāģēti vairāk, aizbildinoties ar sanitāro cirti. Vēlāk iedzīvotāji uzzinājuši, ka iekšpagalmā starp dzīvojamajām mājām plānots izcirst deviņas reizes vairāk – kopumā 54 kokus. Iedzīvotāji uzsāka akciju “Par kokiem”, ar zīmējumiem protestējot pret koku nociršanu, paziņojumā klāsta viena no Mucenieku iedzīvotājām Marina Heniņa.

Uz tikšanos ar iedzīvotājiem ieradies Ropažu domes vides pārvaldes speciālists Jānis Blaus, kurš koku izciršanu daudz lielākā apjomā nekā iepriekš plānots skaidrojis ar to, ka koki ir bojāti un tiem ir puve. Iedzīvotāji gan ir nemierā, ka par mainīto koku ciršanas apjomu nav notikusi sabiedriskā apspriešana. Iedzīvotāji arī ir skeptiski par teritorijas apzaļumošanas plāniem, jo “nav ne projekta, ne arī piešķirti līdzekļi”, norāda Heniņa.

Ar atsevišķu novada deputātu atbalstu izsaukts Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus, kurš piekāpies iedzīvotājiem un uz laiku apturējis koku tālāku izzāģēšanu, kā arī solījis apspriest ar iedzīvotājiem teritorijas attīstības plānu vietai, kur jau koki izcirsti, kā arī citām teritorijām pie mājām.

Ropažu novada Sabiedrisko attiecību daļā norāda, ka lēmums cirst vairāk koku nekā domāts iepriekš saistīts ar to, pašvaldības vides pārvaldības speciālists un Ropažu mežzinis koku apsekošanā konstatēja, ka bojāto un bīstamo koku ir vairāk.

“Tā kā teritorija starp daudzdzīvokļu mājām ir pašvaldības īpašums, izvērtējot apsekojuma rezultātus, tika pieņemts lēmums veikt bojāto, bīstamo un ainaviski mazvērtīgo koku nociršanu, kā arī atsevišķu vēl derīgo, veselo koku izciršanu vairāku pamatotu iemeslu dēļ,” skaidro pašvaldībā, norādot: speciālistu ieskatā lēmums vienā reizē izcirst vairāk koku ir pareizs, jo iedzīvotāji tiek pasargāti no neprognozējamas koku lūšanas iespējamības. Tāpat koku zāģēšana vienā reizē ir ekonomiski izdevīgāka.

Blaus skaidro, ka saskaņā ar valdības noteikumiem bīstamu un bojātu koku izciršanas gadījumos, kad tādējādi tiek veikta vides uzlabošana gan no drošības, gan citiem aspektiem, nav nepieciešama publiskās apspriešanas rīkošana. Pašvaldības šīs vasaras plānos ir labiekārtot teritoriju starp daudzdzīvokļu mājām Jaunceltnes 2/5 un Jaunceltnes 2/6 un padarīt vizuāli pievilcīgāku gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ciemata apmeklētājiem, veidojot jaunus apstādījumus.

“Jau šobrīd pašvaldības vides ainavu speciālistei dots uzdevums sagatavot priekšlikumus tam, kā nepieciešams teritoriju apzaļumot, sastādot košumkrūmus un dažādus stādījumus. Kad priekšlikumi būs sagatavoti, pašvaldība aicinās iedzīvotājus uz tikšanos, lai vienotos par labāko, estētiski pievilcīgāko un visām pusēm pieņemamāko variantu,” norāda novada Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti, kadi ir kriteriji “ainaviski mazvērtīgo koku” noteikšanai?

Draugiem Facebook Twitter Google+