×
Mobilā versija
+6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

Rosina laukos liegt suņus turēt pie ķēdes no 2016.gada

Iniciatīvai Latvijā aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes, jo tas nav humāni, pagaidām ir vairāki simti atbalstītāju, un šīs idejas autors rosina laukos aizliegt suņus turēt pie ķēdes no 2016.gada, kas būtu kā pārejas laiks un notiktu vēlāk nekā pilsētās, liecina publikācija platformā “manabalss.lv”.

Aleksandrs Grunte uzskata, ka Latvijai būtu jāpietuvina Dzīvnieku aizsardzības likums Eiropas valstu likumiem, papildinot to ar pantu, kurš neļauj suņus turēt pie ķēdes, jo tā ir cietsirdīga izturēšanās.

Viņš rosina sadalīt jaunās kārtības ieviešanu divos posmos, vispirms attiecinot to uz visām pilsētām, bet ieviešanai laukos paredzēt dažu gadu pārejas laiku. Ideāls likuma spēkā stāšanās brīdis visā Latvijas teritorijā būtu 2016.gada jūlijs, kad stājas spēkā jau pieņemtais likums par visu suņu obligātu reģistrēšanu un čipēšanu.

Grunte pamato, ka pašreizējie valdības noteikumi par suņu turēšanu ar obligātu atsiešanu vismaz uz 30 minūtēm katru dienu nav efektīvi, jo nav mehānisma, kā šo noteikumu izpildi kontrolēt. “Nekontrolējami likumi rada tiesisko nihilismu. Turklāt arī suņa piesiešana uz 23,5 stundām diennaktī ir suņa mocīšana,” uzskata idejas virzītājs.

Jau ziņots, ka šajā platformā tiek vākti pilsoņu paraksti. Ja izdodas savākt 10 tūkstošus parakstu, iniciatīva nonāk Saeimā, kur tai ir īpaša izskatīšanas kārtība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+