×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Roskildes festivālā rekordliels apmeklētāju skaits

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Dānijā notiekošais Roskildes festivāls pulcējis vairāk nekā 100 000 fanu, kas ir līdz šim augstākais rādītājs.

Ziemeļeiropas lielākais mūzikas festivāls svētdien noslēdzās ar amerikāņu mūziķa Džeka Vaita uzstāšanos. Dziedātājs pēdējā brīdī paziņoja par ierašanos.

“Precīzus datus mēs zināsim tikai pēc vairākiem mēnešiem. Taču tika pārdoti vairāk nekā 100 000 biļešu, kā arī lieli ieņēmumi nāca no dzērienu un ēdiena pārdošanas,” sacīja festivāla pārstāve Kristīne Bilde. “Sagaidām, ka pēc šī gada festivāla varēsim ziedot aptuveni 2,5 miljonus eiro labdarībai un kultūrai.”

Roskildes festivāls ziedo ieņēmumus komisijas izvēlētām labdarības organizācijām.

Astoņas dienas ilgajā mūzikas festivālā uzstājās 166 izpildītāji no vairāk nekā 30 valstīm. Par pasākuma norisi gādāja 31 000 brīvprātīgo.

“Vairākas mūzikas mīļotāju paaudzes apvienojās grupas “The Rolling Stones” koncertā, kas notika festivāla pirmajā dienā,” teica Roskildes festivāla programmas sagatavotājs Anderss Varens.

“No jauna pārliecinājāmies, ka mūsu auditorija ir ziņkārīga un atvērta visiem mūzikas aspektiem,” viņš turpināja. “Mēs bijām iekļāvuši izpildītājus katrai gaumei, vienlaikus pārliecinoties, ka mūzika ir ne vien baudāma, bet arī rosinoša un aizkustinoša.”

Festivāla galvenie viesi šogad bija “The Rolling Stones”. Izpildītāju vidū bija britu indīroka grupas “Arctic Monkeys”, “Kasabian” un “Bastille”, kā arī mūziķi Stīvijs Vonders un Deimons Albarns.

Festivālā koncertēja amerikāņu hiphopa grupa “Outcast” un rokgrupa “Deftones”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+