×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

RSA: pēdējā laikā būtiski pieaudzis nelegālo pasažieru pārvadātāju skaits

autobusu_pietura

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis nelegālo pasažieru pārvadātāju skaits, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja Rīgas starptautiskās autoostas (RSA) valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule.

Viņa atzina, ka nelegālie pārvadātāji dodas gandrīz visos virzienos. “Vēsturiski tie ir Bauska un Liepāja. Taču lielākā daļa pirms krīzes jau bija norimuši. Vēl bija palikuši vien tie, kas brauca uz Liepāju. Taču pašlaik nelegālo pārvadātāju jau ir palicis daudz vairāk, praktiski brauc teju visos virzienos. Nav dzirdēts par Ventspili, bet kopumā nelegālo maršrutu skaits ir būtiski pieaudzis. Tagad brauc arī uz Latgali,” sacīja Gromule.

Viņa piebilda, ka pieprasīti ir arī tuvie virzieni. “Pat uz Jelgavu brauc nelegālie pārvadātāji, jo tika samazināts legālo pārvadājumu apmērs,” teica RSA valdes priekšsēdētāja.

Tāpat viņa vērsa uzmanību uz to, ka nelegālie pārvadātāji aizņem lielu daļu no kopējā pasažieru pārvadātāju tirgus. “Savulaik veicu aprēķinus, un sanāca, ka pie nelegālajiem pārvadātājiem aiziet aptuveni 10% no maksātspējīgiem klientiem. Savukārt pērn vasarā veicām pasažieru aptauju, un tad iegūtie rezultāti mani šokēja, jo 12% no aptaujātajiem atzina, ka viņi vairāk lieto neregulāros pārvadājumus nekā regulāros. Un vēl padsmit procenti norādīja, ka viņi šos neregulāros pārvadājumus neizmanto regulāri, taču dara to, ja rodas šāda izdevība vai nepieciešamība. Līdz ar to neregulāros jeb praktiski nelegālos pārvadājumus izmanto visai daudz pasažieru,” viņa klāstīja.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka RSA 2011.gadā apkalpoja 2,135 miljonus pasažieru, kas ir par 6,7% vairāk nekā 2010.gadā.

RSA lielākais akcionārs ir Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmums “Rīgas satiksme”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+