Mobilā versija
+10.4°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
7. oktobris, 2015
Drukāt

Rudens darbi dravā – piebarošana un slimību profilakse (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

– Dabā ir 2–3 nedēļu nobīde, tas jāņem vērā, arī kopjot bites, – skaidroja biteniece BAIBA TIKUMA biškopju saietā, kas notika Tukuma pusē, Zentenes pagasta “Mauros”. Viens no Baibas galvenajiem padomiem – pirms kaut ko dara, vajag apdomāt, vai man tas der, turklāt dažādus jauninājumus vispirms izmēģināt dažām saimēm. Pareizākā dravošanas metode ir tā, kam ir labs rezultāts – veselīgas bites un bagāts ienesums.

Ar ko piebarot?

– Saimes jānodrošina ar pilnvērtīgu barību, – skaidro Baiba Tikuma. Vienalga, vai ar medu, cukura sīrupu vai invertsīrupu. Katram biteniekam savs paņēmiens un pārliecība. Šogad arvien vairāk dravnieku saimes atkal piebaro ar cukura sīrupu, nevis dārgo invertsīrupu. Nereti kombinē: vispirms dod cukura sīrupu, vēlāk rudenī – invertsīrupu. Daudzi bitenieki novērojuši, ka, lietojot invertsīrupu jau kopš paša sākuma, saimju attīstība piebremzējas, mātes samazina dēšanu. Piebarojot bites ar cukura sīrupu, māte turpina dēt, saime attīstās un labāk pārziemo.

Labākais variants jāatrod katram pašam, atgādina biteniece. To nosaka arī tas, cik agrs būs pavasaris un cik liels ienesums konkrētās dravas tuvumā, cik spēcīgas saimes vajadzīgas un vai tām būs darbs. Ja agrs ienesums nav paredzams, pietiks laika stiprināt un paaudzēt pat nelielu saimi.

Vai bites var iztikt tikai ar medu? Daži bitenieki to arī atstāj. Saieta laikā sirmi kungi minēja, sak, kā tad bites pārziemoja vecos laikos un kara gados, kad cukura nebija? Baiba atgādina, ka tagad plaši audzē rapsi, daudzviet saaugušas zeltslotiņas, no kurām iegūts medus ātri kristalizējas un ziemošanai neder. Tas attiecas arī uz griķu, viršu un lapu izsvīduma medu. Zinot ienesumu savas dravas tuvumā, bitenieks var izlemt, vai bites pārziemos ar pašu vākumu vien. Katrā vietā ir citādi apstākļi, atgādina biteniece. Īpaši labi var salīdzināt tie, kam vairākas novietnes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jelena FEDOSEJEVA Atbildēt

    Sveiki, Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Jeļena Fedosejeva kundzei cienījama privāto aizdevējs aizdevumus atvērts ekonomisku iespēju visiem tiem, kam nepieciešama jebkuru finansiālo palīdzību. Jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai nepieciešama mājas aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir pagriezts pa bankām un citām finanšu iestādēm? Redzēt ne tālāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas. Mēs nodrošināts aizdevumus 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un sabiedrību ar skaidros un saprotamos vārdos un conditions.100% garantētās, sazinieties ar mums jau šodien pa e-pastu: (JELENAFEDOSEJEVALOAN@GMAIL.COM)

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+