×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Rundāles novada dome plāno saglabāt Saulaines Profesionālo vidusskolu (2)

Foto no "saulainespv.lv"Foto no "saulainespv.lv"

Rundāles novada domes ārkārtas sēdē deputāti vienbalsīgi balsoja pret Saulaines Profesionālās vidusskolas likvidāciju, paredzot, ka pašvaldība to varētu pārņemt, informēja Rundāles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Atsaucoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto Ministru kabineta rīkojuma projektu, kas paredz ar 2015.gada 1.septembri likvidēt Saulaines Profesionālo vidusskolu, Rundāles novada domes deputāti pieņēma vienbalsīgu lēmumu, ar kuru kategoriski iebilst pret Saulaines Profesionālās vidusskolas likvidāciju, paredzot tālāku diskusiju turpināšanu par skolas pastāvēšanas iespējām un statusu.

“Divu stundu ilgajās debatēs tika uzsvērta nepieciešamība saglabāt izglītības iestādi, tās identitāti. Saulaines Profesionālā vidusskola ir vienīgā lauksaimniecības novirziena profesionālā izglītības iestāde Zemgalē, kā arī vissenākā lauksaimniecības izglītības iestāde Latvijā, kas dibināta 1908.gadā un sniegusi kvalificētu profesionālo izglītību vismaz 5040 absolventiem,” skaidroja Kociņa.

“Skola ar savu ilglaicīgo darbību ir apliecinājusi savu profesionalitāti, konkurētspēju dažādos laika periodos. Vidusskola šobrīd piedāvā 14 licencētas izglītības programmas dažādās jomās. Iestādē strādā profesionāli mācību spēki,” secināts domē.

Saskaņā ar ārkārtas domes sēdē pieņemto lēmumu gadījumā, ja rīkojuma projekts par likvidāciju tiks virzīts tālākai izskatīšanai, Rundāles novada dome ir gatava pārņemt skolu savā padotībā, turpinot profesionālās izglītības programmu nodrošināšanu un tālāku sekmīgu skolas attīstību, ar nosacījumiem, ka iestādes uzturēšanai un pedagogu darba algu samaksai no Valsts budžeta tiek piešķirts vismaz iepriekšējā apjoma finansējums, informēja Kociņa.

Sagatavotais un Rundāles novada domes atbalstītais lēmums tuvākajās dienās tiks iesniegts Izglītības un zinātnes ministrijai, Zemkopības ministrijai un Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bijusī novadniece Atbildēt

    Prieks par saprātīgu lēmumu, cīnieties, jums izdosies.

  2. Malači rundālieši! Nedrīkst visu iznīcināt!

Draugiem Facebook Twitter Google+