×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

“Russkij mir” ienāk arī Rēzeknē
 (14)

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Piektdien Rēzeknes 3. vidusskolā svinīgi atvēra ar Krievijas fonda “Russkij mir” palīdzību labiekārtoto krievu valodas un literatūras kabinetu. Mūsu Drošības policijas (DP) vērtējumā fonds “Russkij mir” ir viens no instrumentiem, kas tiek izmantots Krievijas tā sauktās maigās varas mērķu sasniegšanai.

“Vēstures grāmatas nepieprasījām”


Stundu pirms pasākuma skolas direktore Lidija Ostapceva man izrādīja kabinetu, skaidrojot, ka “Russkij mir” ziedotā kolekcija – gan Krievijā izdotas grāmatas, gan multimediju materiāli, gan krievu tautas daiļrades darinājumi – palīdzēs skolēniem labāk apgūt krievu valodu un labāk iepazīt Krievijas daiļliteratūru, mākslu un pilsētas. Plauktos pamanīju daudzus daiļliteratūras darbus, biogrāfiskus izdevumus par krievu literātiem Antonu Čehovu, Aleksandru Bloku, Mihailu Bulgakovu, greznus fotoalbumus par mākslu un Krievijas pilsētām. Kad jautāju, vai ziedojumā ir arī Krievijā izdotas grāmatas par vēsturi, saņēmu atbildi: “Vēstures grāmatas nepieprasījām.” Direktore atzina, ka pati Krievijas fonda ziedotās grāmatas vēl nav paspējusi iepazīt, tāpēc to saturu nevarot komentēt.

Žurnālista klātbūtne 
satraukšot


Pēc maniem vairākkārtējiem lūgumiem, skolas direktore L. Ostapceva tomēr nevēlējās, ka piedalos svinīgajā kabineta atklāšanas pasākumā, atrunājoties, ka skolotājas žurnālista klātbūtnē uztrauksies. Turklāt viņa bija pārsteigta, ka vispār esmu informēts par šāda pasākuma norisi, jo tas neesot ticis reklamēts. Viņa neatlaidīgi centās izzināt, kur esmu guvis šādu informāciju. Pēc pasākuma norises L. Ostapceva informēja: “No viesiem bija Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, pareizticīgās baznīcas priesteris Aleksejs Vinogradovs, Rēzeknes aģentūras “Kultūras un tūrisma centrs” vadītāja Juļija Danilina, Saeimas deputāti Ivans Ribakovs un Vladimirs Nikonovs, krievu valodas un literatūras skolotājas no piecām skolām un vairāki mūsu skolas skolotāji. Visi deputāti runāja, ka jebkura valoda ir bagātība, krievu valoda tajā skaitā. To arī pieprasa darba tirgus. Protams, kabinets veicinās nacionālās identitātes veidošanu. Kultūras par daudz nevar būt. Līdzībās mēs vienojamies, atšķirībās bagātināmies.”

Lojalitāte citas valsts 
ideoloģijai


Jāatzīmē, ka fonds “Russkij mir” sadarbojas ar vairākām Latvijas skolām un līdzīgs projekts iepriekš ir īstenots arī Valmierā. Valmieras mērs Inesis Boķis toreiz Valmieras Valsts ģimnāzijas sadarbībā un fonda grāmatu dāvinājuma pieņemšanā neko sliktu nesaskatīja.

Citās domās ir Drošības policija. “Krievijas “maigās varas” uzdevums ir ar dažādu informatīvu un humanitāru pasākumu palīdzību ilgtermiņā veicināt Krievijai labvēlīga viedokļa veidošanos citās valstīs nolūkā vairot Kremļa politisko un ekonomisko ietekmi,” uzsver DP, kad lūdzu komentēt Krievijas fonda aktivitātes Rēzeknē. “No Latvijas nacionālās drošības viedokļa raugoties, pastāv risks, ka “maigās varas” pasākumu ietekmē ilgtermiņā tiks panākta atsevišķas sabiedrības daļas lojalitāte citas valsts ideoloģijai, vēstures izpratnei un politiskajai kultūrai,” brīdina DP pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Sitiet maskaļus!

 2. Okupacija sakas ar sarkano sturisu izveidosanu un smadzenu skalosanu.

 3. krievi un krievija ir visu nelaimju cēlonis kopš 1940.gada.

 4. Bez deokupācija un dekolonizācijas nekas nemainīsies! Zem krievvalodīgo okupantu un kolonistu sloga latviešu tauta aizies bojā, ja turpinās būs tik pat pasīva, pakalpīga un pret okupantiem iecietīga.

 5. Rēzeknē šī maigās varas ietekme ir īpaši jūtama – to atbalsta pilsētas mērs! Krievu valoda domē kļuvusi bez maz vai oficiāla, visādi pasākumi krievu valodā pilsētā ir vairākumā! latvieši tiek diskriminēti pilnīgi atklāti – pat Rēzeknes Namsaimnieka (pilsētas uzņēmums) sapulces ar namu iedzīvotājiem norit krievu valodā – uz iebildēm nereaģē!

 6. Mulkja cilveeki….ko var izdarit gramata atskiriiba no saindeetajaam Latvijas sproteem?

 7. Mums tiek zagta Valsts. LATGALIEŠI dzīsim projām to interfrontieti , cik var ciest šīs nejēdzības.

 8. “No Latvijas nacionālās drošības viedokļa raugoties, pastāv risks, ka “maigās varas” pasākumu ietekmē ilgtermiņā tiks panākta atsevišķas sabiedrības daļas lojalitāte citas valsts ideoloģijai, vēstures izpratnei un politiskajai kultūrai,” brīdina DP pārstāvis, bet kas traucē DP strādāt un darīt kaut ko! Dariet taču beidzot kaut ko, Jums par to algas maksā…..

 9. Kurš sūdzēs tiesā,par sabiedrības pretnostatīšanu un šķelšanu?Jāizbeidz šīs pretlatviskās darbības!

 10. “No Latvijas nacionālās drošības viedokļa raugoties, pastāv risks, ka “maigās varas” pasākumu ietekmē ilgtermiņā tiks panākta atsevišķas sabiedrības daļas lojalitāte citas valsts ideoloģijai, vēstures izpratnei un politiskajai kultūrai,” brīdina DP pārstāvis.

  Kārtējais DP STULBUMS….ja ir apdraudējums, TAD VIENKĀRŠI AIZLIEGT !!!

  • DP var tikai briidinaat, vai arii ir instrumenti kuri ljauj tiem riikoties ???

   • Tad tāda NEVARĪGA DP NAV VAJADZĪGA…….
    DP NEKO NEVAR, SAB NEKO NEVAR, MK NEKO NEVAR, SAEIMA NEKO NEVAR, LR PREZIDENTS NEKO NEVAR….PRIEKŠ VISPĀR IR TĀS INSTITUCIJAS, JA NEVAR AIZSTĀVĒT SAVU VALSTI ………

   • Aizliegt nemaz nav vienkarsi, jo tas izskatisies pavisam stulbi – valsts drosibas policija pret Bulgakovu un Bloku.

 11. Par to kas notiek Rēzeknē ir jāraksta un jārunā daudz skaļāk. Latviešu tautai tiek zagta valsts. Ārprāts!

Draugiem Facebook Twitter Google+