×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

“Sacelt tādu traci – huligānisms!” 


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

16. marta notikumi Rīgā pie Brīvības pieminekļa izraisījuši lielu sašutumu ”Latvijas Avīzes” lasītājos. Gandrīz ikviens, kurš vakar zvanīja pa bezmaksas tālruni, vēlējās izteikt savu viedokli.


 

Anna Ancāne Preiļos: ”Esmu briesmīgi saniknota par ”antifašistu” provokācijām pie Brīvības pieminekļa 16. martā, traucējot ar skaļo troksni mierīgu gājienu un svinīgu ziedu nolikšanu! Mēs taču nebraucam uz Maskavu traucēt, kad tur svin savas piemiņas dienas!”

 

Vija Bētiņa Lubānā: “Esmu tik sašutusi par sestdien notikušo, ka domāju – jādibina jauna policija! Ja citādi neko nevar panākt, mēs te organizēsimies un brauksim pie Brīvības pieminekļa pieteikt badastreiku!”

 

Gunārs Kamerāds Vecumnieku novadā: ”Televīzijā skaidri un gaiši redzēju, kā Nacionālās apvienības deputāti sāka strīdu ar policistiem par to, ka mūzika neesot pieklājīgā skaļumā. Tā viņi ceļ savus reitingus. To deputātu vietā es labāk būtu iesēdinājis leģionārus autobusā un 16. martā izvadājis pa visām piemiņas vietām, sākot ar Lesteni, vēl galdu uzklājis, lai var kopā pasēdēt ar tuviniekiem un atcerēties kara dienas. Vajadzētu visai koalīcijai kopā ar Valsts prezidentu reizi par visām reizēm uzrīkot šādu kopīgu pasākumu. Esmu runājis ar pāris leģionāriem. Viņi teica, ka nelabprāt dodas pie Brīvības pieminekļa, jo jau iepriekš zināms, ka tiks publiski apsmieti, taču esot neērti atteikt, ja īpaši uzaicina. No policijas puses viss bija kārtībā.”

 

Ivars Vērzemnieks Valkā: “Tagad daži vaino “Visu Latvijai!”, taču tās pretinieki apzināti veidoja provokācijas. Uzskatu, ka jāatbild gan Rīgas domei, gan policijai. Rīgas dome nevar piedot to, ka tai bija jāatvainojas “Daugavas vanagiem”, ka iepriekšējos gados liegusi rīkot gājienu. Tāpēc tagad atļāva divus pasākumus vienlaikus. Tiesībsargājošām iestādēm vajadzēja rūpīgāk izvērtēt riskus.”

 

Jānis Briška Ogrē: “Sāp sirds, ka neprotam sevi aizstāvēt un ka ir cilvēki, kas lamā latviešu tautu un pazemo.”

 

Marta Aveniņa Rīgā: “Rīgas domei bija jāregulē pasākumu laiks! Kauns, ka esam tik tālu nonākuši.”

 

Pēteris Baranovskis Daugavpilī: “Iedomājieties situāciju, ka mājās izvada nelaiķi, bet kāds blakus necienīgi laiž vaļā skaļu mūziku.”

 

Gunta Eglīte Rubenē: “Sacelt tādu traci – tas ir šausmīgs huligānisms, tas ir tāpat kā piegānīt svētvietu kapsētā! Brīvības piemineklis ir mūsu lielākā svētvieta. Esam aplieti ar dubļiem. Bet no policijas dzirdam – viss esot bijis saskaņots, viss pareizi.”

 

Vilnis Jēkabsons Rīgā: “Ir bažas, ka atradīsies ļaudis, kas gribēs konfrontāciju pastiprināt, piemēram, iedomājieties, ka pie Akmens tiltam tuvumā esoša nama sienas maijā parādītos liels plakāts ar sveicienu “sarkanajiem fašistiem” jeb kas līdzīgs.”

 

Jānis Skriblis Tukumā: “Vai tiešām nevar nodrošināt, ka ļaudis var mierīgi pieminēt savus karā kritušos?”

 

Daina Šķiezna: “Kas tā par policiju, kas apsargā brīvības tēla apņirgšanu? Brīvības piemineklis ir mūsu svētvieta, nevis nesakārtots tirgus placis, kur drīkst bļaustīties!”

 

Asja Turka: “Ja viens kaimiņš pasūdzas par otrā skaļu trokšņošanu, tad policija ir klāt un liek pieklust. Bet mūsu valsts svētvietā var laist sirēnas? Tā nav demokrātija, tā ir visatļautība!”

 

Andrejs Mazins Vangažos: “Vajadzēja tiem “antifašistiem” iet pie okupācijas pieminekļa Pārdaugavā, ne jau latviešu svētvietā ņemties.”

 

Rasma Karpova Rīgā: “Man ir kauns par iekšlietu ministra Kozlovska atbildi par 16. martu, ka viss esot bijis kārtībā. Kā var tā teikt, ja tur bija nekulturālība un nelietīga uzvedība! Ne Kozlovskis, ne Ķuzis nenovaldīja nekulturālo ālēšanos!”

 

Edīte Sildedze Tukumā: “Jūtos aizvainota, ka vecie cilvēki tika tā pārsteigti un pazemoti. Mūsējie nebija gatavi tādai pretdarbībai.”

 

Mārtiņš Marģers Jūrmalā: “Piemiņas brīdi pie manu vectēvu uzceltā Brīvības pieminekļa traucēja interfronte – ar kādām tiesībām?”

 

Jānis Preiss Rīgā: “Vita Zelče teica, ka tā no antifašistu puses bija nelietība. Es sacītu, ka šī tīšā provokācija izskatās pēc nacionālā naida kurināšanas.”

 

Egons Grietiņš Jaunjelgavā:
 “Arvien agresīvāka paliek to uzvedība, kuri traucē piemiņas brīžus. Sadursmes pie Brīvības pieminekļa uzskatu par Rīgas domes provokāciju, jo kā var vienā laikā un vietā atļaut tik diametrāli pretējus pasākumus?”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+