Kultūra
Mūzika

Sācies Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkurss0

Publicitātes foto

Svētdien, 3. jūnijā, Dzintaru koncertzālē ieradās un dalībai 37. Starptautiskajā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursā reģistrējās 147 jaunie operdziedātāji no 54 pasaules valstīm, informē rīkotāji.

No 5. līdz 10. jūnijam jaunie dziedātāji sacentīsies par uzvaru pasaules prestižākajā operdziedātāju konkursā un iespēju tuvākajā laikā uzstāties uz labāko pasaules opernamu skatuvēm.

Oficiālajā 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa atklāšanā tā ģenerāldirektori Izabella Gabora un Holgers Bleks sacīja: “Mēs augstu novērtējam Jūrmalas pilsētas un mūsu partnera Dzintaru koncertzāles un tās direktora Guntara Ķirša, kā arī viņa brīnišķīgās komandas silto uzņemšanu. Mēs priecājamies sveikt jūs, dārgie dziedātāji, Belvederes konkursa 2018. gada fināla kārtā. Jūs varat būt lepni par iespēju būt par vienu no 147 dalībniekiem, kuri šodien sāk savu dalību konkursa finālā. Parādiet savu labāko sniegumu, bet neaizmirstiet, ka Jūs neesat tikai konkurenti, tāpēc izmantojiet šo konkursu arī lai iepazīstos cits ar citu, veidotu draudzību un baudītu skaisto Jūrmalu, Rīgu un Latviju.”

Arī Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis konkursa dalībniekiem novēlēja šeit iegūt jaunus draugus un interesantus profesionālos piedāvājumus, īpaši apsveicot Latvijas solistus, kuri izturējuši spēcīgo konkurenci.

Galerijas nosaukums

Šogad no 1. līdz 10. jūnijam Dzintaru koncertzālē pirmo reizi Latvijā norisinās pasaulē ievērojamākais Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa fināls. Šāda līmeņa starptautisks vokālistu konkurss Latvijā notiek pirmo reizi, un savulaik tas bija nopietns pagrieziena punkts karjerā tādiem pasaulslaveniem latviešu operdziedātājiem kā Elīna Garanča un Egils Siliņš.

Jaunos dziedātājus konkursā vērtēs īpaša žūrija, kuras sastāvā būs prestižāko pasaules opernamu direktori no Londonas Karaliskā Koventgārdena, Berlīnes, Drēzdenes, Diseldorfas, Madrides, Hamburgas, Maskavas Lielā teātra un citiem opernamiem. Latviju konkursa žūrijā pārstāvēs Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

5. un 6. jūnijā no plkst. 10 līdz 18 vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa 1. atlases kārta, bet 7. un 8. jūnijā – 2. atlases kārta jeb pusfināls.

Kā iepriekš minēts, Latviju konkursā pārstāvēs Laima Lediņa (soprāns) un Līga Gita Zīriņa (soprāns), kā arī četri dziedātāji, kuri Belvederes konkursam kvalificējās pēdējā brīža atlases kārtā: Laima Krīgere (soprāns), Edgars Ošleja (bass), Kalvis Kalniņš (baritons), un Rihards Millers (baritons).

Pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam, skatītāji konkursa atlases kārtas varēs apmeklēt bez maksas ar ieejas kartēm, kuras iespējams saņemt “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

LA.lv