Latvijā
Novados

Meža īpašniecei atšķirīgs viedoklis par piemiņas vietu Ivanam 9

Vieta, kur atrada Ivanu. Ekrānšāviņš no liepajniekiem.lv, Foto: Andris Gertsons

Uz vietu, kur atrada piecgadīgo liepājnieku Ivanu, šobrīd iemīta taciņa, kur cilvēki nes ziedus, vainagus un rotaļlietas. Tā ir privāta teritorija un meža īpašnieces un brīvprātīgo viedokļi par to, kā pieminēt šo traģisko notikumu un atrašanas vietu iekārtot, atšķiras, raksta vietējā avīze “Kurzemes vārds” un portāls “liepajniekiem.lv”.

Kā noskaidrojis laikraksts, pret to, ka cilvēki vēlas nolikt ziedus vietā, kur mirušu atrada piecus gadus veco bērnu, meža īpašniecei iebildumu nav. Tomēr brīdī, kad pie viņas sētas kāds vīrietis gatavojās zemē iedzīt krustu, viņa sākusi protestēt.

Meža ceļš aizved līdz lauku viensētai. Iespējams, bērns nobijās no suņiem un metās prom, pāri robežgrāvim un mežā iekšā. “Kļavu” saimniece dzīvo novada centrā un ikdienā savu desmit hektāru lielo īpašumu neapmeklē. “Man jau pārmet, ka te tādi brikšņi. Bet tas ir mežs!” izteicās saimniece.

Saistītie raksti

Kad pirms nedēļas viņa ieraudzījusi vīrieti, kurš pie vārtiem zemē dzinis krustu, izcēlusies asa vārdu pārmaiņa. Pēc medija rakstītā, nejauši viņa uzzinājusi, ka Ivana miršanas vietā brīvprātīgie gatavojas novietot melnu plāksni.

“Man ir pašai savs piemineklis izdomāts – lai tai vietiņai nestaigātu pāri, iestādīšu sarkanu kļavu,” savas ieceres žurnālistiem stāsta “Kļavu saimniece. Kociņš jau ir pasūtīts Grobiņas kokaudzētavā “Īve”

LA.lv